AnaSayfa / Örgü Dünyası / Bebek Örgüleri / Bebek Hırkaları Örnekleri Farklı

Bebek Hırkaları Örnekleri Farklı

Bu kış bebeğiniz için harika ve bir o kadar da mükemmel hırkalar örmeye ne dersiniz ? Örgüyü sadece bilen insanlar örmüyor. Örgü işine daha yeni başlayanlarda harika örgüler yapıyor.

Sizlerde basit modelleri seçerek hem bebeğinize hem de kendinize çok güzel örnekler yapabilirsiniz. Bebeğinize hırkayı yapmadan önce hem desenini hem de rengini seçin ve sonra yapmaya başlayın.

Hatta hanımlar örgü için üretilen iplerin de çeşidinde farklılıklar oluştu. Yani bunlar desenli olan ipler gibi. Mesela düz olarak örgünüzü örüyorsunuz ve desen siz ördükçe ortaya çıkıyor. Böyle olduğu için hiç zorlanmadan örgünüzü desenli yapmış oluyorsunuz.

Bunun yanı sıra 3 veya 4 gibi farklı renkte iplerde bulunur. Böyle yaparsanız karışık olarak görünen örgü modeliniz size daha basit gelecektir.

Örgü işinde en önemli konulardan birisi iplerdir. Sizler desenli olan ipler ile örgünüzü yapın ve örgünüz bittiği zaman sanki hazır bir kıyafetmiş gibi görünecektir.

Desenli ile renkli olan ipler örme işini kolaylaştıran çeşitlerdendir. Bu ipleri tuhafiye gibi yerlerde bulup satın alabilirsiniz. Fakat fiyatı diğer iplere oranla pahalıdır.

Ama hem bebeğinizin sağlığı hem de bütçeniz için bu tarz kıyafetlerden kesinlikle vazgeçmeyin. Bebek hırkalarında en basit olan modeller tek parça halinde yapılan örneklerdir. Tek parça olan modeli yapmak için aşağıdan yukarıya doğru örmeniz gerekiyor.

Bu hırka modelinde herhangi bir düğme kullanmanıza gerek yok. Omuz kısmından itibaren panço şeklinde örmeye başlayabilirsiniz.

Ama burada dikkat etmeniz gereken nokta panço kadar çok fazla sıra kullanmayınız. Bu şekilde tek parça olarak örgünüzü bebeğinize yapıp sonra da giydirebilirsiniz.

Bunlara göz atabilirsiniz!

Bebek Yelek Örgü Örnekleri

Bir örgü modeli dergisinden beğenmiş olduğum bebek yelek modelini çıkarıp yaptım ve şimdi yapılışını sizlere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir