AnaSayfa / Örgü Dünyası / Bebek Örgüleri / Bebek Örgü Elbise Modelleri ve Örnekleri

Bebek Örgü Elbise Modelleri ve Örnekleri

Hem şiş hem de yün iple yapılan harika örgülerden birisi de bebek elbiseleridir. Gönlümüzce örmüş olduğumuz modeller ile bebeklerimiz hem çok şık hem de kış aylarında soğuk havalardan korunmuş oluyorlar.

Kız bebekleri , erkek bebeklerine göre daha renkli giyiniyor ve bu yüzden anneler eğer kız bebeğiniz varsa ona harika elbiseler örebilirsiniz.

Burada bulunan modelleri sadece kendi çocuğunuza değil ,  sevdiklerinizin bebeğine de işleyebilirsiniz. Bebek elbisesini örmek aslında çok kolay sadece birkaç ipucu bilmeniz ve hayal gücünüzü azcık kullanmanız yeterli olacaktır.

Bebek örgü elbise modellerinin içerisinde birden fazla model ve renk seçeneği bulunuyor. Yani sizler istediğiniz modeli seçerek çok kısa bir zaman da bebeğinize örüp ona giydirebilirsiniz.

Bunu yapmak için ise ilk olarak 80 ilmek atarak örgümüze başlayalım. Bebeğinizin boyuna göre 25 cm olana kadar örelim.

Bu elbiseyi büzgülü yapacağımız için alt sıraya geçtiğimizde 20 veya 25 arası ilmek atalım. Elbisenin kolunu ayarlamak için ise 3’ten geriye azaltarak kesme yapalım.

Kesme işlemi bittiği zaman azaltmaya gitmeden kesmeye devam edelim ve sonra yaka kısmını çıkartalım. Yaka kısmı belli olduğu zaman 15 ilmek atalım.

Burada hanımlar toplam olarak elbisenin iki tarafından da 5 eksiltme yapmamız gerekiyor.  Sonra yakadan 2 taraf da 9 ilmekle 8 cm örelim.

Bu şekilde elbisenin ön tarafını kolayca bitirmiş oluyoruz. Sıra geldi elbisenin arka tarafına. Aynı ön tarafta yaptığımız yolu bunda da izleyeceğiz fakat tek fark boyun kısmı düz geçilecek ve kapatılacak.

Etek kısmı ise tamamen sizin zevkinize kalmış. Ama eğer iğneyle ince bir etek çıkartırsanız ortaya daha şık model çıkabilir.

İğne ile çalışacak olan kadınlar kesinlikle sık örgü yapsınlar. Elbisemiz bittiği zaman istediğiniz yerine çiçek ya da başka şeyler ekleyerek elbiseyi daha renkli bir hale getirebilirsiniz.

Elbise modelini örmek bu kadar kolay. Ama unutmayın çocuğun yaşına ve kilosuna göre ölçüm sayılarını da arttırmanız gerekiyor.

 

Bunlara göz atabilirsiniz!

Bebek Yelek Örgü Örnekleri

Bir örgü modeli dergisinden beğenmiş olduğum bebek yelek modelini çıkarıp yaptım ve şimdi yapılışını sizlere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir