AnaSayfa / Örgü Dünyası / Bebek Örgüleri / Bebek Örgü Örnekleri

Bebek Örgü Örnekleri

Bugün sizlere minik meleklerimiz için yapılan çok güzel örgü modelini tarif etmek istiyorum. Anneanneler , anne adayları veya bir yakınınızın bebeğine güzel bir hediye sunmak istiyorsanız o zaman burada bulunan modeli kesinlikle denemeniz gerekiyor.

Günümüzde küçük melekler için birden fazla model bulunuyor fakat hiçbir şey el emeği göz nuru kadar güzel olmuyor değil mi ?

Özellikle kış ayında çeşitlilik o kadar artıyor ki birçok anne adayının kafası karışıyor. Ama merak etmeyin ben sizler için en güzel ve en kolay olanları seçip sayfama ekledim.

Kız Bebek İçin Hırka Örneği

Bu güzel hırka modelini yapmak için ilk olarak tercihinize göre bir ip seçiniz. Kız bebekleri genel olarak kırmızı , pembe veya eflatun gibi renkleri çok sever. Bence bu renklerden birini seçebilirsiniz ama yine de karar tabiî ki de sizlerin.

Bu güzel örgümüzü pirinç örgü olarak yapacağız. Bunun için ilk olarak 52 tane ilmek atarak başlayalım. Şimdi ilmeklerimizi bitirdikten sonra yaklaşık olarak 18 cm örüp , ilmek eksiltme yapalım.

Örgünün kol kısımlarına geldiğiniz zaman 2 kolu da alıp kesiniz. Şimdi sıra geldi ön kısmı yapmaya. Bu işlem işin de 32 ilmek atın.

Beş adet pirinci 1 ters 2 düz şeklinde örün ve göreceksiniz saç örgüsü modeli ortaya çıkacak. Kol oyuklarını oluşturun ve omuz için 12 ilmek bırakmayı da sakın unutmayın.

Daha sonra kapatın. Hırkanın arka tarafına geçelim ve bunun için 90 tane ilmek atıp 18 cm kadar örün.

Büzgü oluşturacağımız için ilmek sayısını da düşürün. Yaka oyuğunu da yaptıktan sonra örgümüzün bütün parçalarını birleştirelim.

Örgümüzün sonuna geldik ve kız bebekleri için örülen bu güzelim hırka modelini sizler de kesinlikle deneyin.

Bu hırka modelini ister kendi bebeğinize yapıp kış ayındaki soğuklardan koruyun , isterseniz de hediyelik olarak evinizde bulundurun karar sizin.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bunlara göz atabilirsiniz!

Bebek Yelek Örgü Örnekleri

Bir örgü modeli dergisinden beğenmiş olduğum bebek yelek modelini çıkarıp yaptım ve şimdi yapılışını sizlere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir