AnaSayfa / Örgü Dünyası / Bebek Örgüleri / Bebek Patik Modelleri Yeni 2017

Bebek Patik Modelleri Yeni 2017

Soğuk kış ayını sıcak bir şekilde geçirmek için genel olarak örgü modellerine ihtiyaç duyarız. Bunun için de bu yazımızda patik modellerine göz atacağız.

Daha önce görmediğiniz ve ayaklarda ise şık görünen patik modelleri hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Şimdi soğuk havalardan en çok etkilenenler minik bebeklerdir.

İşte ben onlar için dolgulu , kabarık , halkalı ve sarmal olan patik modellerini paylaşmak istiyorum.

Yapımı ve örmesi çok kolay olduğu için ev hanımları bebeklerine kolayca yapabilir. El becerinize göre en uygun olan modeli seçip harika renkte patik ortaya çıkartabilirsiniz.

Bu Sezonun Modelleri

Desenli sarmal olan patik modeli ile başlamak istiyorum. Örme şekliniz orta numarada olan şiş ile olmalıdır buna dikkat ediniz. Ayak tabanı ölçüsünü alarak ilmek sayısını şiş üzerine göre almanız gerekiyor.

Ben bu örgüyü örerken 40 ilmek alarak başlamıştım. Örneğin ; ayağınızın numarası 38 ise o zaman 2 beden fazla ilmek alarak örgüye başlamalısınız.

Sarmal olan modellerde ilmek alacağınız zaman ilk olarak önden alın. 2 ilmek önden alıp 1 ilmek boşa atın.

Bu hareketi devamlı olarak yaparsanız ilk sıra çıkılmış olur. İkinci sıra için ise tam tersini uygulayın.

İlk önce 2 ilmek ters alınır daha sonra geriş işlem aynı şekilde uygulanır. Bu işlemin ardından ise sarmal bir model olarak patik şekli ortaya çıkacaktır.

Diğer vereceğim örgü ise Selanik örgüsüdür. Biliyorsunuz ki akı ören bayanların birçoğu Selanik örgüsünü tercih ediyor.

Eğer bu modeli patiğe uygularsanız o zaman patiğiniz hem çok güzel olur hem de kalın olduğu için bebeğinizin ayağını daha sıcak tutar.

Bunu yapmak için ise 40 ilmek şişimize alalım ve sonra ilk ilmeği boşa alıp ilmeklerin ilk sırası 2 düz , 2 ters şeklinde yapalım.

İkinci sıraya geçtiğimiz zaman ise tam tersinden başlıyoruz. Yani 2 ilmek boş , ardından gelen sıra ise 2 ters , 2 düz şeklinde yapılacak.

Bu şekilde örgüyü takip ederseniz model hemen ortaya çıkacaktır. Hepinize kolay gelsin kesinlikle denenmesi gereken modellerdir.

Ben Selanik örgüsünü bilmiyorum diyen bayanlarımız varsa aşağıdaki videodan yararlanabilir ;

 

Bunlara göz atabilirsiniz!

Bebek Yelek Örgü Örnekleri

Bir örgü modeli dergisinden beğenmiş olduğum bebek yelek modelini çıkarıp yaptım ve şimdi yapılışını sizlere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir