AnaSayfa / Örgü Dünyası / Bebek Örgüleri / Bebekler İçin Örgü Patikler

Bebekler İçin Örgü Patikler

Malum artık kış gelmeye başladı ve korumamız gereken , gözümüz gibi bakmış olduğumuz minik bebeklerimize sıcacık patikler örmemizin zamanı geldi değil mi ? Naylon olan çorapları her zaman bebeklerimizin teninden uzak tutmalıyız.

Bunların yerine daha sağlıklı ve el örgüsü olan patikleri giydirmemiz daha doğru bir seçenek olacaktır. Bu sayede bebeklerimiz sağlık içerisinde kış günlerini daha sıcak geçireceklerdir.

Patiğin yapısı yumuşak olduğundan bebeğimiz için çok idealdir. Şimdi yapılışını sizlere anlatacağım ve umarım zorlanmadan kolayca yaparsınız.

Bebek Patiğinin Yapılışı

Yapacağımız patik modelinde 2 renk kullanacağız. Bunlardan biri beyaz , diğeri ise kırmızı olacak. Fakat isteyenler tabiî ki de farklı bir renk seçimi yapabilir.

Aynı zaman da isteyen bayanlar açık renkler barındıran ebru ipi gibi tercihlerde yapabilir.

Modelimize 49 ilmek atarak başlıyoruz.

Şiş olarak 3.5 numarayı tercih edelim. Çünkü bebe yünleri için en ideali budur.

Ana rengimizi 6 sıra haraşo olarak örelim ve sonra 2 sıra düz devam edelim. 1 kenar ilmeği yaptıktan sonra 2 ilmek keserek 1 ilmek dolama işlemi yaparak arttırma yapalım.

Bu işlemi hanımlar bir süre boyunca devam ettirelim ve sonra 2 sıra düz örüp , patik bitiminde katlanarak dikelim. Bu şekilde girintili , çıkıntılı bir görünüm elde edeceğiz.

Diğer rengimize geçtiğimiz zaman da 6 sıra Selanik örgüsü yapacağız. Sonra tekrardan ana rengimize geçip 2 sıra daha örme yapalım.

Patiğimizin orta ilmeklerinde 3 ilmek keselim. Her ön yüze gelinceye kadar 3 kesme yapalım.

2.Renge geçip 1 sıra haraşo yapıp , tekrardan ortada 3 kesme yapalım. Fakat 6 sıra haraşo ile renk değişimi yapmayı kesinlikle unutmayınız.

6 sırada 11 ilmek keselim ve bilek kısmı için ise 5 haraşo örelim.

Son olarak bilek kısmından sağ patik için soldan , sol patik için de sağdan 14 ilmek atalım ve 2 haraşodan sonra ilik açalım.

Bu açmış olduğumuz ilikten patiğimizin ipini geçireceğiz. 5 haraşo olduktan sonra patiğimiz bitiyor. Hepinize kolay gelsin.

Bunlara göz atabilirsiniz!

Bebekler İçin Patik Örnekleri

En güzel ve en yeni örgü modelleri ile sizlerleyim. Deneyerek çok farklı modeller çıkarmak için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir