AnaSayfa / Şifalı Bitkiler / Elma Sirkesi Sivilcelere İyi Gelir Mi, Faydalı Mı?

Elma Sirkesi Sivilcelere İyi Gelir Mi, Faydalı Mı?

Sivilce geçirmek için doğal yöntemler
1: Sivilceler için aspirin maskesi. Bunun için yarım bir limona 4 adet aspirine ve bir çay kaşığı karbonata ihtiyacınız var.

Aspirinleri toz haline getirdikten sonra limon ve karbonatı ekleyerek iyice karıştırın ve sivilce olan bölgenize uygulayıp 15 dk. sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Karbonat, limon ve aspirinin içinde sivilce kurutmaya yarayan bir madde olduğu için sivilcenizi kurutarak tedavi etmeye yardımcı oluyor.

2: Diş macunu tedavisi: Bu tedaviyi uygulayabilmeniz için jel ve içinde beyazlatıcı içermeyen ürünler kullanmanız gerekmektedir.

Diş macununu parmağınıza bir miktar alarak sivilcenizin üzerine uygulayın ve sabah kalktığınızda yüzünüzü iyice yıkayın.

Diş macunu sivilcenin kızarıklığını ve suyunu yok ederek sivilcenizin küçülmesine yardımcı olacaktır.

3: Saf gül suyu: Gül suyuyla cildinizi temizlemek sivilcelerinizin mikroplarını yok ettiğinden yüzünüzde oluşacak sivilce sayısını en aza indirecektir.

Cildinizi temiz tutmak sivilceleri yok etmekte en önemli yere sahip aşamadır. Gül suyuyla her gece mutlaka yüzünüzü temizlemeli ve bu şekilde uyumalısınız.

Bunu düzenli olarak yaptığınızda sivilceleriniz mikrop kapmayacak ve kısa süre içinde tamamen yok olacaktır.

4: Buhar maskesi: bu yöntem gözeneklerinizi açarak cildinizin nefes almasına yardımcı olduğu için sivilcelerinizin gözle görülür bir şekilde azalmasına sebep olur.

Yapmanız gereken şey bir kabın içine kaynamış su koyarak yüzünüze kaba yaklaştırmak. Bunu 10 dakika içinde bir kaç kere tekrarlamanız gözenekleri açarak kirin dışarı çıkmasına ve cildinizin temizlenmesine neden olarak sivilcelerinizi yok etmeye sebep olacaktır.

5: Sarımsak maskesi: çok etkili bir yöntem olan sivilce maskesi tek bir gecede en büyük sivilcelerinizi yok etmeyi sağlamaktadır.

Doğal bir antibiyotik içeren sarımsağı ikiye bölüp sivilce olan bölgenize uygulayın ve 30 dk. bekledikten sonra durulayın.

Bunlara göz atabilirsiniz!

Uykusuzluğa İyi Gelen Bitki Çayları Hangileridir?

1- Papatya çayı: Papatya çayı birçok iyileştirici etkiye sahiptir. Uykusuzluğunda en önemli tedavi edicilerinden biri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir