AnaSayfa / Cilt Bakımı / Expigment Krem Nedir, Faydaları ve Kullanımı

Expigment Krem Nedir, Faydaları ve Kullanımı

Expigment krem; ciltte pigment eksikliği nedeniyle oluşan siyahımsı lekelerin ve yaşlanmayla birlikte oluşan çillerin renginin açılması ve tedavisinde kullanılan bir kremdir.Krem çatlamış ve güneş yanığı olan ciltler için önerilmez. Kremin aynı zamanda nemlendirici ve cildi yenileyici etkisi de bulunmaktadır.

Expigment Krem Kullanımı

Hekim önerisi dışına çıkılmaması gerekliliği ile birlikte, 12 saat aralıklar ile, sadece lekeli bölgelerin üzerine sürülmelidir.

Sürmeden önce cildinizin temiz ve kuru olduğundan emin olun. Lekeli bölgelerin dışına çıkılmamalıdır. Alerjik durumlara karşı dikkatli kullanılmalıdır.

Kullanmadan önce, uygulamanız gereken bölgelerin arasından küçük bir bölge seçerek 24 saatliğine test edebilirsiniz.

Etken maddeleri açısından 12 yaşın altındaki çocuklar için önerilmez. Kremin ağız veya göz ile temasında, ilgili bölge bol su ile yıkanmalıdır. Çünkü içeriğinde antibiyotik bulunmaktadır.

Expigment kremin faydalarını sıralayacak olursak;

1. Ciltte pigment eksikliği nedeniyle oluşan siyahımsı lekelerin rengini açarak yok eder.

2.Hamilelik nedeniyle göbek çevresinde oluşan kahverengi çizgileri yok eder. (Doğumdan sonra ve hekim kontrolünde kullanılmalıdır.)

3. Yaşlanmayla birlikte ciltte oluşan çilleri tedavi eder.

4. Sivilcelerden dolayı meydana gelen lekeleri tedavi eder.

5. Karaciğer hastalıklarından dolayı meydana gelen lekeleri ortadan kaldırsa da, mevcut hastalık devam ediyorsa kullanımı önerilmez.

6. Güneş lekelerini tedavi eder.

Expigment krem, sivilcelerden oluşan lekelerin tedavisinde kullanıldığında, güneşin etkisinin arttığı yaz aylarında kullanım yapılmamalıdır.

Çünkü cildi hassaslaştırabilir. Soyucu bir etkiye sahip olduğu için, hassas ciltli kullanıcılar dikkatli olmalıdır. İçerdiği maddeler nedeniyle etkili ama tehlikeli olabilecek bir kremdir.

Bu yüzden ürünü kullanırken, saç boyası, cildi tahriş edebilecek sabunlar, tüy dökücü krem ve ağda ürünleri, alkol içerikli cilt ürünlerini kullanmamanız önemlidir.

2 aylık kullanım sonunda tedaviye cevap alınmalıdır. Hiç bir şekilde düzelme görülmediği durumlarda hekime danışılarak ilaç bırakılmalıdır.

Bunlara göz atabilirsiniz!

Yüzdeki Kahverengi Lekeler İçin Ne Yapmalı (Doğal Yöntemler)

Uzun süre güneş altında kalındığında ciltte kahverengi lekeler oluşabilir. Bunun yanı sıra yaşa bağlı olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir