AnaSayfa / Şifalı Bitkiler / (İbrahim Saraçoğlu) Soğan Suyu Zayıflatır Mı?

(İbrahim Saraçoğlu) Soğan Suyu Zayıflatır Mı?

Soğan suyunun zayıflamaya yardımcı olup olmadığı ile ilgili pek çok konu tartışılmış; bu tarifin zayıflatma etkisi hakkında bilimsel araştırmalar yapılmıştır.

Fakat yanlış bir algının aksine soğan suyunun zayıflatma gibi bir özelliğinin bulunmadığı anlaşılmıştır. Soğan suyu her hangi bir zayıflatıcı özelliğe sahip değildir.

Fakat insan metabolizmasını hızlandırması, bağırsak ve böbreklerin çalışmasını desteklemesi nedeni ile soğan suyunun zayıflamaya oldukça büyük bir etkisi de bulunmaktadır.

Tek başına bir yağ yakma veya yağları eritme özelliği bulunmayan soğan suyu; sindirim sistemine ve sindirim sistemi organlarına olan yararı ile zayıflamada yardımcı bir rol oynamaktadır.

İbrahim Saraçoğlu’nun da tarif ettiği soğan suyu kürü ile hem metabolizma sorunlarının üstesinden gelmek hem de çeşitli diyetlerin yanında zayıflamak mümkündür.

Özellikle fazla tüketilmemesi gereken soğan suyu kürü, günde en fazla bir gün tüketilmeli ve en uzun süre olarak 15 gün boyunca içilmelidir.

Daha fazla bu kürlerin kullanımı çeşitli sorunlara neden olacağı için İbrahim Saraçoğlu tarafından kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Soğan Suyu Zayıflatır Mı

Zayıflamaya yardımcı olması, metabolizmayı hızlandırmasının yanı sıra ağrı kesici özelliğinin bulunması, idrar söktürmesi, kansere karşı oldukça etkili ve yardımcı olması ile bu soğan kürü oldukça etkili ve faydalı, aynı zamanda doğal zayıflama yardımcılarından birisidir.

Damar sertliğini önleyen içerisinde Demir, C vitamini, B vitamini, kükürt, iyot, fosfor ve antibiyotik özelliği barındıran soğan suyu kürü, İbrahim Saraçoğlu’nun tarifi ile ;

Yaklaşık 200 mililitre kaynamış ve dinlendirilmiş suyun içine bir adet yeşil soğanın parçalara bölünerek atılması, şeklinde yapılmaktadır.

Altı yedi parçaya ayrılan soğan dinlendirilmiş su içerisinde beş dakika kaynatılmakta ve sonra tekrar on beş dakika dinlendirildikten sonra taze olarak içilmektedir.

Kesinlikle taze olarak içilmesi gereken soğan suyunun; uzun süre bekletilmesi halinde kesinlikle içilmemesi gerekmektedir.

Bunlara göz atabilirsiniz!

Tarçın Çayının Yapılışı ve Faydası

Özellikle soğuk havalarda sıcacık ve mis gibi kokan bir tarçın çayı, insanın içini ısıtır. Son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir