AnaSayfa / Cilt Bakımı / Yüz ve Saç İçin Zeytinyağı Maskesi

Yüz ve Saç İçin Zeytinyağı Maskesi

Zeytinyağının içerisine farklı malzemeler katarak hazırlayabileceğiniz yüz ve saç maskeleri hazırlayabilirsiniz. Önemli olan zeytinyağının tamamen doğal olmasına dikkat etmek ve düzenli olarak kullanmaktır.

Yüz İçin Zeytinyağı Maskesi

Sağlıklı ve yumuşak bir cilde sahip olmak için gece yatmadan önce iyice temizlenmiş olan yüzünüze zeytinyağını hafifçe masaj yaparak sürün.

Çok iyi bir nemlendirici olduğunu göreceksiniz. Gözaltlarınızda şişlik varsa bunu buzdolabından beklettiğiniz zeytinyağını sürebilirsiniz. Zeytinyağı çok iyi bir makyaj temizleyicidir.

Makyaj temizleme pamuğuna damlatacağınız birkaç damla zeytinyağı ile makyajınızı rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Zeytinyağı ile tonik: 4/1 çay bardağı suya ¼ çay bardağı sirke ve ½ çay bardağı zeytinyağını koyup iyice çalkalayın. Bu karışımı her gece uyumadan önce yüzünüze tonik olarak sürün.

Zeytinyağı ile cilt maskesi hazırlama:

Tarif 1: 2-3 damla limon suyunu, 1 adet yumurtanın sarısını, 1 yemek kaşığı balı ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını iyice karıştırın. Bu karışımı temizlenmiş cilde sürüp 10 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayıp durulayın.

Tarif 2: 1 tatlı kaşığı toz şeker ile 1 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırıp temizlenmiş yüzünüze parmak uçlarınız ile dairesel hareketler yaparak sürün.10-15 dakika kadar bekletip ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Saç için zeytinyağı maskesi:

Zayıf ve yıpranmış saçları canlandırmak için zeytinyağı maskesini kullanabilirsiniz. Zeytinyağını ılık ya da soğuk olarak kullanabilirsiniz.

Ilık olursa saç derine daha iyi nüfus edecektir. Parmaklarınızı zeytinyağı koyduğunuz kabın içine sokup dairesel hareketler ile masaj yaparak zeytinyağını saç diplerinize sürün.

Kalan yağı saçlarınızın kökünden ucuna doğru masaj yaparak sürün. 15 dakika kadar masaj yaptıktan sonra yarım saat kadar bekleyip şampuan ile saçlarınızı yıkayın.

Bu bakımın haftada 1 defa yapılması önerilir. Eğer saçlarınız çok yıpranmışsa ve çok kuru ise haftada 2 defa yapabilirsiniz.

 

Bunlara göz atabilirsiniz!

Yüzdeki Kahverengi Lekeler İçin Ne Yapmalı (Doğal Yöntemler)

Uzun süre güneş altında kalındığında ciltte kahverengi lekeler oluşabilir. Bunun yanı sıra yaşa bağlı olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir