Doğum Sonrası

2020 Bebek Yelek Modelleri

2020 Bebek Yelek Modelleri

bebek yelekleri

Bir çocuğun dünyaya gelmesi başlı başına bir mucizedir. Aileler ister anne babası olsun, ister birinci dereceden büyük anne, büyük baba, hala, teyze, amca, dayı gibi yakınları inanılmaz bir mutluluk yaşarlar. Birçok ailede bebek doğmadan çok ciddi bir telaş başlar. Hemen doğacak olan bebek için el işi olarak bebek giysileri hazırlanmaya başlanır. Bu konuda da aşağıda da ifade edildiği ve daha önce benzer deneyimi yaşayanların çok iyi bildiği üzere çok sayıda seçenek vardır.

Bebekler İçin Örülebilecek Giysiler

bebek giysileri

Ailelerin birçok genel olarak bebek elbiseleri olarak adlandırdıkları bu grupta çok sayıda yaptığı giysi vardır. Bunların en başında bebeğin doğar doğmaz giymeye başladığı, farklı model ve renk seçenekleri olan örgü bebek patikleri vardır. Patikler bebeklerin belli bir yaşa gelene dek en vazgeçilmez olan giysisidir. Gerek kız, gerek erkek çocukları için unisex bir üründür. Genelde zaten bebekler için örülecek birçok ürün ortak olan giysilerdir.

Sokağa çıkarken bebeklere giydirilen ve kimi zaman birçok insanın bebekten çok, bebeğe giydirilen örgü bebek şapkaları özellikle soğuk kış günlerinin, rüzgarlı, yağmurlu havaların kurtarıcısı olan bir giysidir.

Yine bir dış giyim ürünü olarak örgü bebek hırkaları da birçok ailenin kendi el emeği göz nuru olarak ördüğü giysiler arasındadır.

Örgü bebek yelekleri ailelerin zıbın gibi, elbise gibi giysilerinin üzerine o an ki hava şartlarında üşümemesi için kullanma amaçlı olarak ördükleri bir diğer üründür.

Elbette her ne kadar genel bir sınıflandırma gibi algılansa da kız çocukları için özel olarak örülen elbiseleri de unutmamak lazım. Bunların yanında bebek kazakları ve bebek pantolonlarını da unutmamak gerekir.

Bebeklere Örgü Örerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bebek kıyafetleri örülürken seçimler yapılır iken bebeğin cinsiyet olarak ayrılması çok da mantıklı değildir. Sarı, kırmızı, turuncu, yeşil, beyaz gibi renklerin de kullanılabileceği unutulmamalıdır. İlla kız bebekler için pembe, erkek bebekler için mavi bebek kıyafeti olacak diye bir kaide yoktur. Kasvetli, ağır renkler ise tercih edilmemelidir.

Modeller içinde de benzer bir durum söz konusudur. Kişi eğer kendisi örecek ise bildiği modelleri tercih etmelidir. Lakin seçilen modellerin bebeklere uygun olan modeller olmasına dikkat edilmelidir.

Kullanılacak olan ip son derece önemlidir. Unutulmamalıdır ki bebeğin cildi son derece hassas ve narindir. Bu yüzden bebeğin cildinde tahriş, alerji gibi sorunlara yol açmayan bebekler için özel olarak hazırlanan, doğal, ham boya ile boyanmış yünler seçilmelidir.  Ayrıca bebeğin hızla büyüyeceği göz önüne alınarak büyük örülmesine dikkat edilmelidir.

Bir yorum yazın