Açıklamalı Kolay Çocuk Panço Modelleri Ve Yapılışı

Paylaş
 

Her mevsimin kendine özel bazı klasik ve özelleşmiş olan kıyafetleri bulunmaktadır. Yaş grubuna ve cinsiyete göre değişiklik gösteren bu kıyafetler çeşitli şekillerde üretilmektedir. B

u kıyafet türlerinden bir tanesi de örgü modelleridir. Bu örgü modelinde genel olarak şiş ve tığ, ayrıca bunların yanı sıra çeşitli ip türleri kullanılmaktadır. Özellikle de çocuklar için birbirinden özel örgü modelleri bulunmaktadır.

Çocuk kıyafetleri küçük, daha gösterişli, daha sevimli ve hoş olduğu için örgü konusunda çocuk kıyafetleri çok daha fazla ilgi görmektedir.

El becerisi olan kişiler bu kıyafetlerin bir kısmını kendileri örerken, bazı kişiler ise bunları etraftaki tanıdıklarına ördürmekte ya da hazır olarak almaktadırlar.

Çocuklar için en güzel örgü modellerinden bir tanesi de pançolardır. Bu pançolar kız çocuklarının genellikle sonbahar ve kış aylarında giymiş olduğu kıyafetlerdir.

Değişik modellerde ve renklerde birçok panço modeli bulunmaktadır.

Öncelikle gerekli malzemeleri temin ederek panço yapımına başlayabilirsiniz. Çocuk panço modelleri ve yapılışına bakacak olursak 1 – 2 yaşlarındaki bir çocuk için panço şu şekilde yapılabilir:

YAPILIŞI

—  Çocuk panço modelinin yapılışı için ilk olarak motifler oluşturulmalıdır ve bu motifler 4 numara şiş ile 13 ilmek şeklinde yapılır ve sonuna 3 sıra haroşa örülür.

—  Yapılan örgünün her iki tarafında da 3’er ilmek haroşa örülür. Orta bölümde kalan ilmekler ise düz örülür.

—  Örgü kare şeklinde olduktan sonra tüm ilmekler kesilir.

—  Pançonun yanı için ise 5 numaralı şiş ile 40 ilmek atılır ve 5 düz 2 ters örgü yapılır.

—  Yapılan örgünün boyu motifler birleştirildiğinde ortaya çıkan uzunluk kadar olmalıdır.

—  Boyun kısmı da tığlanır ve bu şekilde panço tamamlanır.

—  İsteyen kişiler üzerine özel olarak çeşitli süslemeler yaparak pançoları daha hoş bir görünüme getirebilir.

AÇIKLAMALI VİDEOLU PANÇO – 1

AÇIKLAMALI VİDEOLU PANÇO – 1

Kolay Çocuk Panço Modelleri

Açıklamalı Kolay Çocuk Panço Modelleri facebook Açıklamalı Kolay Çocuk Panço Modelleri resimli Açıklamalı Kolay Çocuk Panço Modelleri tumblr Açıklamalı Kolay Çocuk Panço Modelleri değişik Açıklamalı Kolay Çocuk Panço Modelleri en güzel Açıklamalı Kolay Çocuk Panço Modelleri farklı Açıklamalı Kolay Çocuk Panço Modelleri güzel Açıklamalı Kolay Çocuk Panço Modelleri harika Açıklamalı Kolay Çocuk Panço Modelleri yeni Açıklamalı Kolay Çocuk Panço Modelleri

Bu yazı 527 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
yeğen sözleri-kızlara iltifatlar-kızlara güzel iltifatlar-priv hesap isimleri-civciv isimleri