Almanya Gezi Rehberi

Almanya Gece Hayatı

Almanya Gece Hayatı

Avrupa’da gece hayatından bahsedileceği zaman kesinlikle Almanya gece hayatı ilk sırada kendisine yer bulur. Alman stilini etkin biçimde yansıtmakta eğlence anlayışının uluslararası bir etkiye büründüğü Almanya’nın gece hayatı sadece başkent Berlin’le sınırlı kalmıyor. Ülkenin tüm şehirlerinde gece hayatı oldukça hareketli ve oldukça renklidir. Sayısız gece kulübü ve eğlence mekanına ev sahipliği yapan ülkede, herkesin kendi tarzını uyum sağlayacak bir mekan bulabilmesi mümkündür. Almanya’da gece hayatına ilişkin faaliyet gösteren mekanlardan bazılarının kapısının önünden geçerken bile gündüzleri bir eğlence mekanı olduğunu anlamak mümkün olmayabiliyor. Bu tip mekanlarla sıkça karşılaşarak, fazlasıyla şaşırabilirsiniz.

 

  • Berghain; Berlin’de gece hayatının en etkin ve en aktif olduğu mekanlardan birisidir. Ancak etkinlik olmadığı veya gündüz saatlerinde çevresinden geçerken, burasının Avrupa’nın en önemli eğlence mekanı olduğunu anlayamamanız mümkün. Bina tasarım özellikleriyle hiç bu havayı vermese de içerisinde oluşturulan atmosfer çok özeldir. Dünyaca ünlü sanatçı Britney Spears’ın dahi giriş yapamadığı, içeri girebilmek için 10 saat kadar beklemeyi bile göze alabilecek bir eğlence potansiyelini sunmaktadır. Berghain, eski bir elektrik santralinden ece kulübün dönüştürülmüştür.
  • Abaout Blank; Berlin’de bir gece kulübü bulabilmek için duvarlarda bulunan grafiti gibi ufak detayları takip etmek gerektiğini gösteren mekanlardan birisidir. Berlin’de en fazla tercih edilen mekanlardan birisidir. Sonbahar aylarına kadara açık bir bahçesi bulunan mekan, dünyaca üne sahiptir.
  • Golden Gate; Berlin’e özgü ve klasikleşmiş olan tekno kulüplerini merak ediyorsanız Golden Gate tam size göredir. Son derece sıra dışı olmasına rağmen çoğu kez kapısından geçip gidip, fark etmeyeceğiniz girişe sahip mekanlardan birisidir. Cuma’dan başlayarak, Pazartesi öğle saatlerine kadar devam eden durmaksızın süren bir eğlence atmosferi sunmaktadır.