Cilt Bakımı & Estetik Güzellik Sağlıklı Yaşam

Bacakta Sivilce Neden Çıkar ?

Bacakta Sivilce Neden Çıkar ?

Bacakta Sivilce Neden Çıkar ?

Sivilce genel bir cilt sorunudur , vücudunuzun her yerinde çıkabilir. ” Bacakta sivilce neden çıkar ? ” sorusunun yanıtı ise bu yazımızda. Bacakta sivilce çıkmasının bir çok nedeni olabilir. Yine de çok korkutucu sebepler barındırmaz genellikle. Sivilceler nasıl geçer ? Gelin hep birlikte öğrenelim.

Bacakta Sivilce Sebepleri

⦁ Sıkı ve dar kıyafetler
⦁ Ter ve ısı
⦁ Bacak tıraşı (ağda, kuru jilet , krem , vs… )
⦁ Aşırı kilo
⦁ Genel ya da özel havuzlarının kullanımı
⦁ Böcek ısırığı
⦁ Gıda alerjisi
⦁ Polen
⦁ Bitkiler
⦁ Farklı yapılı giysiler

Bacakta Sivilce Neden Çıkar ?

Bu maddeler temel sebepler diyebiliriz.  Bunun dışında vücudunuzun değişimi ve cilt tipinize göre etmenler sivilce oluşmasını tetikleyecektir.

Bunlarda vücudunuzu tetikleyebilir . Eğer egzama ve ya alerjen durumunuz var ise doktorunuza başvurduğunuz da vereceği kremlerle sivilceleri önleyebilirsiniz. Basit önlemler ile sivilcelerinizi önlemek de sizin ellerinizde.
Duş esnasında bacaklarınıza kese yapabilirsiniz ; bu işlem batıklarınızı ortaya çıkarır ve kapalı gözeneklerinizi açar. Duştan sonra eğer bacaklarınız kuru ise vücut tipinize göre seçtiğiniz kremi sürüp bacaklarınızı rahatlatabilirsiniz. Krem tercih etmiyorsanız bitkisel yağları da kullanabilirsiniz. Ama sürekli krem kullanmak ya da tüy dökücü krem kullanmak gözeneklerinizi tıkayabilir. Ya da sert tıraş malzemeleri vücudunuzu tahriş edebilir.

Bazen dikkatinizin den kaçan şeylerde bacakta sivilcelere sebep olabilir. Örneğin yaz aylarında kullandığınız bronzlaştırıcı kremler , içeriği cildiniz ile uyuşmayan krem ve ya losyonlarda sivilceye neden olabilir.

Bacakta Sivilce Neden Çıkar ?

Su tüketimi biliyorsunuz ki vücut sağlığımız için çok fazla önemlidir. Yeterli su tüketimi sağlamaz iseniz saçlarınız yeterince parlak olmaz, cildinizin de sağlıksız olmasına sebep olabilir. Sağlıklı bir bedene sahip olmak için günlük su tüketiminize dikkat etmeniz gerekiyor.

Eğer geçmeyen bir sivilceniz ya da gittikçe artan sivilceleriniz var ise mutlaka doktorunuza başvurun. Doktorunuz ihtiyacınız olan ilacı size söyleyecektir ama yine de halk arasında yayılan bir soru var ; ”sivilce hapları zararlı mıdır ? ” bu cümlenin cevabını ise  linke tıklayarak bakabilirsiniz.

Mutlu ve sağlıklı günler dileriz.

Bir yorum yazın