Bahamalar Gezi Rehberi

Bahamalar Festivalleri

Bahamalar Festivalleri 

Bahamalar; yukarıda bahsettiğimiz eğlence hayatının dışında da yıl içerisinde düzenlenen farklı etkinlikler ile buraya gelen insanların mutlu olmasını sağlamaktadır. Ağustos ayının ikinci Pazartesi gününde kutlanan Fox Hill Day Festivali sayesinde son derece eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, başkent Nassau’da Aralık ayı içerisinde kutlanan Bahama Uluslararası Film Festivali’ne de kesinlikle katılmalısınız. Uluslararası Film Festivali; bilhassa ülkenin en prestijli etkinliği olmasından mütevellit dikkat çekmektedir. 

Bahamalar festivalleri arasında en çok dikkat çekenlerden birisi de Haziran ayının ilk haftasında düzenlenen Ananas Festivali olmaktadır. Buna ek olarak, başkent Nassau’da düzenlenen ve içerisinde sayısız konser, oyun ve serginin yer aldığı E.Clement Bethel National Arts Festival muhakkak katılmanız gereken organizasyonlar arasında bulunmaktadır. Hatta, bu organizasyon, ülkenin en prestijli sanat festivali olarak dikkat çekmektedir. Yılbaşı Junkanoo Parade; mutlaka görülmesi gereken bir etkinlik olarak bilinmektedir. Geleneksel Junkanoo dansının ve müziklerinin yer aldığı bu organizasyon sayesinde hayatınızın belki de en keyifli dakikalarını geçirme şansına sahip olacaksınız. Sabah saatlerinde ikide başlayan bu organizasyon; yine sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmektedir. Aynı zamanda, yeni yıl geçit töreni; yeni yılın ilk sabahında düzenlenmektedir. 

Bahamalar gibi dünyanın en çok merak edilen coğrafyasına dair aradığınız her şeyi bulabileceğiniz yazımızın sonuna geldik! İyi tatiller!