Bahamalar Gezi Rehberi

Bahamalar’a Ne Zaman Gidilir

Bahamalar’a Ne Zaman Gidilir? 

İklim ve coğrafi konumu bakımından tipik bir astropikal ada ülkesi olan Bahamalar’a gitmek herkesin hayalidir. Ancak, bu coğrafyaya gitmek için en uygun zaman beklenmelidir. İklim özellikleri açısından Bahamalar’ın yılın 12 ayında da ziyaret edilmeye müsait olduğunu ifade etmeliyiz. Bir başka deyişle, Türkiye’den Bahamalar’a gitmek için kış veya yaz mevsimini beklemenize gerek yoktur. Fakat, yine de yaz aylarının yüksek sezon olduğunu ifade edebiliriz. Bir başka deyişle, başka ülkeler için geçerli olduğu gibi Bahamalar’ın da en çok yaz aylarında ziyaretçi aldığı bilinmektedir. 

Bahamalar; dünyanın en önemli turizm merkezleri arasında bulunmaktadır. Turizm ve finans sektörleri sayesinde her geçen daha da gelişen bir ülke olmaktadır. Bilhassa turizme yapılan yatırımlar sayesinde Bahamalar adını her geçen gün daha çok kişiye duyurmaktadır. Dünyanın her yerinden insanların geldiği bu coğrafyanın en büyük özelliği ise sorunsuz bir iklime sahip olmasıdır. Bir başka deyişle, Rusya veya Norveç’te olduğu gibi insanların gezmesini aksatacak iklim koşulları bulunmaz. 

Bahamalar’a ne zaman gidilmeli diye düşünenler için bu ülkedeki doğal güzelliklerin yanı sıra ülkenin sunmuş olduğu imkanlardan da bahsetmek gerekir. Ülkede her yılın Aralık ayında birçok festival düzenlenmektedir. Bilhassa yerel kıyafetlerin giyildiği ve yerel danslar eşliğinde gösterilerin yapıldığı festivallerin yerel halk kadar turistler için de önemli olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda, Temmuz ayında bu ülkeye gelmeyi tercih ettiyseniz yaz festivaline katılma şansına da sahip olacaksınız. 

Sonuç olarak, Bahamalar, yılın her döneminde ziyaret edilmeye müsaittir. Ancak, bilhassa Mayıs ila Ekim ayları arasında havanın daha sıcak olmasından mütevellit turistlerin tercihi olduğunu dile getirebiliriz.