Bahamalar Gezi Rehberi

Bahamalar’da Kesinlikle Görülmesi Gereken Yerler

Bahamalar’da Kesinlikle Görülmesi Gereken Yerler 

Bahamalar şehirlerine yukarıda detaylı olarak değinmiştik. Bu noktada, bu ada ülkesinde bulunan güzelliklere yakından bakmaya ne dersiniz? 

  • Cable Plajı: Nassau’ya yaklaşık beş km uzaklıkta bulunmaktadır. Beyaz renkli kumlarının yanı sıra berrak suları sayesinde cennetten bir köşe olarak sizleri beklemektedir. Yıl içerisinde birçok turistin geldiği bu plajda zaman zaman ciddi kalabalıkla karşılaşabilirsiniz. Deniz, kum, güneş gibi klasik yaz aktivitelerinin yanı sıra son derece eğlenceli bir plaj olduğunu da ifade etmeliyiz. Hem siz hem de sizinle beraber bu coğrafyaya gelen sevdikleriniz için son derece huzurlu bir mekandır. 
  • Grand Bahama: Bahamalar coğrafyasının en kuzeyinde bulunmakla beraber Amerika’ya en yakın ada olmasından dolayı dikkat çekmektedir. Gerçek bir tatil adasıdır. Hem dinlenmek hem de eğlenmek adına tercih edilebilecek bir yerdir. Grand Bahama’ya kadar gelmişken Rand Doğal Parkı başta olmak üzere Peterson Cay Doğal Parkı, Lucayan Doğal Parkı ve Port Lucaya gibi turistik yerleri de gezmeyi unutmamalısınız. 
  • Cococay Adası: Yukarıda detaylı olarak bahsettiğimiz bu adada herhangi bir yerleşim bulunmamaktadır. İnsanlar, yalnızca eğlence amaçlı olarak bu adaya gelirler. 
  • Charlotte Kalesi: 1700’lü yıllarda inşa edilmiş bir kaledir. Bol bol eğlendikten sonra bu tarihi kaleyi de muhakkak görmelisiniz. Şehir merkezinden buraya yürüyerek ulaşmanız mümkündür. Aynı zamanda, rehberli turlara katılarak daha çok bilgi alarak bu kaleyi gezme şansına sahip olabilirsiniz. 
  • Dean’s Blue Hole: Bahamalar coğrafyasında Clarence kentinde bulunmaktadır. Dünyanın bilinen en derin tuzlu su mavi deliği olmasından dolayı önem taşımaktadır. 202 metre dalış imkanı sunmasının çok ciddi bir avantaj olduğunu söyleyebiliriz. Dünyanın en iyi dalışçılarının geldiği bir yer olarak bilinmektedir. Yıl içerisinde birçok dalış yarışı burada yapılmaktadır. 
  • Mavi Lagün Adası: Başkent Nassau’ya yalnızca beş km uzaklıkta bulunmaktadır. Hatta, bu bölgenin en dikkat çekici adası olduğunu söyleyebiliriz. İki bin yıllık bir yerleşim bölgesi olmakla beraber yıllar içerisinde birçok kez el değiştirmiştir. Bu adaya gittiğiniz takdirde beş binden fazla palmiye ağacını gördüğünüz zaman asla şaşırmamalısınız. Buna ek olarak, birçok farklı hayvan türünün yaşama alanı olarak dikkat çekmektedir. Harika kumsallarının yanı sıra plaj alanlarıyla da tatil yapmak isteyenler için son derece uygun bir adrestir. Kısacası, tatil başta olmak üzere doğa ve huzur açısından aradığınız her şeyi bu adada bulabilirsiniz. 
  • Atlantis Paradise Adası: Başkent Nassau’nun kuzeydoğusunda yer alan bir ada olarak dikkat çekmektedir. Bilhassa okyanus temalı muazzam tesisi sayesinde birçok kişinin gözde tatil mekanı olmaktadır. Aynı zamanda, beş yıldızlı konaklama yerlerinden dolayı dikkat çekmektedir. Atlantis Paradise Adası; adından da anlaşılacağı üzere cennet gibi bir yerdir. Gören herkesi kendisine hayran bırakacak harika plajlara sahiptir. Bunun yanı sıra, renkli ve eğlenceli gece mekanları ile size eğlencenin kapılarını sonuna kadar açmaktadır. Tatlı ve tuzlu su lagünlerinin yanı sıra su kaydırakları sayesinde çok eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Atlantis Paradise adası; yıl içerisinde belki de binlerce turiste ev sahipliği yapan bir yerdir. 
  • Nassau Korsanları Müzesi: Adından da anlaşılacağı üzere yine başkent Nassau’da yer alan bir müzedir. Sürekli denize girmekten sıkıldıysanız biraz da bu müzeyi gezerek oldukça hoş vakit geçirebilirsiniz. Müzenin en dikkat çekici taraflarından birisi ise birçok ses ve ışıklandırma sisteminin kullanılarak oluşturulduğu manken ve heykeller olmaktadır. Bilhassa balmumundan yapılan heykeller son derece dikkat çekicidir. 
  • Bahamalar Ulusal Sanat Galerisi: Yalnızca tatil imkanlarıyla değil sahip olduğu sanatsal etkinlikler açısından da Bahamalar’ı kesinlikle görmelisiniz. 2003 yılından bu yana faaliyet gösteren Bahamalar Ulusal Sanat Galerisi; kalıcı sanat eserlerinin yanı sıra geçici eserlere de ev sahipliği yapmaktadır. Resim, seramik, fotoğrafçılık ve daha birçok kategoriye ait eserleri bu müzede bulabilirsiniz. Aynı zamanda, ülkenin ilk sanat galerisidir. Yalnızca bu sebepten dahi görmeyi denemelisiniz. 
  • Ardastra Bahçeleri Hayvanat Bahçesi ve Koruma Merkezi: 1982 yılından itibaren ziyarete açılan bu doğa koruma alanını muhakkak görmelisiniz. 200’den fazla kuş ve sürüngen türünün bulunduğu bu merkez sayesinde son derece değerli bilgiler edinebilirsiniz. Aynı zamanda, Bahamalar coğrafyasında yer alan yeşil alanlar arasında dikkat çekmektedir. Bilhassa şehrin vermiş olduğu yorgunluktan uzaklaşıp kendinizi hayvanlarla ve doğayla huzur dolu bir ortam içerisinde hayal ediyorsanız tercihiniz burayı görmek olmalıdır. 

Tüm bunlara ek olarak, birçok kişinin aklında Bahamalar’da nerede kalınır sorusu bulunmaktadır. Bahamalar coğrafyasında 350’den fazla otel bulunmaktadır. Dünyanın en kaliteli hizmet veren otellerinin burada bulunduğunu söyleyebiliriz. Mükemmel butik ve lüks oteller sayesinde Bahamalar geziniz gerçek bir keyfe dönüşecektir.