Pratik Bilgiler Sağlıklı Yaşam Yanına Ne Gider? Yemek Tarifleri

Balığın Yanına Ne Gider ?

Balığın yanına ne gider

Balığın Yanına Ne Gider ?

Balığın yanına ne gider düşündünüz mü ? Sağlıklı beslenme denilince aklımıza ilk gelmesi gereken besin zinciri et ve sebzelerdir. Et ürünleri grubunda bulunan balık omega yağları açısından en zengin besin grubudur. Kış aylarında daha çok yemeği tercih edilse de artık herkes her mevsim de tüketilmesi gerektiğinin farkında olmaya başladı. Uzmanlar haftada en iki defa balık tüketimini öneriyor ; bağışıklık sistemine sağladığı katkılar , içinde bulunan vitamin ve yararlı yağlardan dolayı bedeninizi ve zihninizi dinç tutmanıza yardımcı oluyor.

Lezzet dolu bir balık sofrasında ne olmalı ? Balığın yanına ne gider ?  Şimdi bu sorularımızı tek tek yanıtlayalım. Balığın yanına en iyi gidecek mezeleri sizin için listeledik.

Balığın Yanına Hangi Meze Gider ?

⦁ Fava ( Bakla Ezmesi )
⦁ Humus
⦁ Havuç Tarator
⦁ Acılı Ezme
⦁ Hibeş

Bu lezzetli mezeler sadece sofralarınızı süslemeye yetmeyebilir. Özellikle bir davet sofrası hazırlayacaksanız sadece balık ve meze yetersiz kalabilir. Sofranın olmazsa olmazı salatalara da bir bakalım .

Balığın Yanına Ne Salatası Gider ?

⦁ Börülce Salatası
⦁ Patlıcan Salatası
⦁ Patates Salatası
⦁ Yeşil Salata

Bu salatalar hem yaz hem kış sofralarınıza da uyum sağlayabilir. Salatalar yapımı ana yemeklere göre daha kolay olduğu için sofralarınızın en iyi yardımcısı olabilir.Salatalar yemeklerinizin tamamlayıcısı olarak görebilirsiniz. Damak tadınızı şenlendirecek yemeklerinizin tacı olacaktır. Balık , salata, meze den başka sofralarımızı nasıl tamamlarız diyorsanız ; ” Balığın yanına ne çorbası gider ? ” başlığımıza bakalım.

Balığın Yanına Ne Çorbası Gider ?

mercimek çorbası

⦁ Ezogelin Çorbası
⦁ Mantar Çorbası
⦁ Tarhana Çorbası
⦁ Patates Çorbası
⦁ Mercimek Çorbası

Balık sofralarınız da çorba seçmek zor olabilir fakat bunun kolay çözümünü size sunuyoruz. Balığın yanına baklagil ağırlıklı çorbalar tercih edilmelidir. Baklagil ağırlıklı çorbalar ağızda keskin bir tat bıraktığı için balık yediğiniz nda tadını daha iyi algılarsınız.

Balığın Yanına Ne Tatlısı Gider ?

irmik helvası

Lezzetli balıklardan sonra sofranın son lokması olan tatlı seçimine geldik. Balığın yanına tatlı seçmek bazılarımız için zor olabilir. Genellikle balıktan sonra helvalı tatlılar seçilir. Hem mide rahatlığı hem hazım açısında vucüt da rahatlık sağlar. Bu tatlıları da sizlerle paylaşıyoruz.

⦁ İrmik Helvası
⦁ Un Helvası
⦁ Yer Fıstıklı İrmik Helvası
⦁ Fırın Sütlaç

Balık sofralarınızı artık daha kusursuz hale getirebilmek sizin ellerinizde . Bol emekli ve bol yemekli günler dileriz .

Bir yorum yazın