İspanya Gezi Rebberi

Barselona Gece Hayatı

Barselona Gece Hayatı 

Madrid gece hayatından bahsetmişken Barselona gece hayatına değinmeden olmaz. Birçok turiste göre Barselona’nın gece hayatı Madrid’e kıyasla daha renkli! İnsanların Barselona’da zevklerine uygun bir eğlence mekanı bulmaması ise imkansız! İlk olarak, Las Ramblas Caddesi ve liman bölgesindeki pub veya kafelerde sangria içerek gecenize başlayabilirsiniz. Buna ek olarak, La Pedrera’da caz dinleyerek harika bir akşam geçirebilirsiniz.

Liman bölgesindeki Maremagnum isimli alışveriş merkezinde bilhassa İspanyol gençlerin takıldığı çok sayıda çılgın mekan bulunmaktadır. Fakat, illaki bir gece kulübü arayışı içerisindeyseniz tercihiniz La Terrazza olmalıdır. Barselona; İspanya’nın diğer şehirlerine kıyasla gerçekten çok farklı bir eğlence anlayışına sahiptir. Bilhassa temalı partileri seviyorsanız tercihiniz Barselona olmalıdır. Çünkü, burada neredeyse her gece temalı bir parti yapılmaktadır. Opium Bar’da Pazartesi günleri Love Mondays temalı, Apollo’da Salı günleri Crappy Tuesday temalı partiler düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra, İspanya’nın simgesi olmuş Flamenko gösterilerini izlemek isteyenler Flamenco Tablao Cordobes, El Tablao de Carmen gibi etkinlikler tercih edilebilir. 

Barselona’da farklı aktiviteler yapmak da mümkündür. Yerel bira ve şarapları deneyebileceğiniz birçok bar bulunmaktadır. Gotik’teki sokak aralarında bulunan bu tarz barların fiyatları ve ortamı da gayet uygundur. Barceloneta Plajı’nda yer alan Carpe Diem ise neredeyse her kültürü kapsayan menüsünün yanı sıra taraflı tarafsız herkesin hayran kalacağı dekorasyonuyla beğeni toplamaktadır. Buna ek olarak, Garcia bölgesinde de güzel seçenekler bulabilirsiniz. Raimon Social Club başta olmak üzere Lo Pinyol, La Vinya del Senyor, Espit Chupitos, Viblioteca gibi alternatif eğlence mekanları yer almaktadır.