Bebek Battaniyesi Modelleri Ve Kolay Yapılışı

Paylaş
 

Hem hediye etmek için hem de kışın bebeğinizin üşümesini engellemek için bebek battaniyesi örebilirsiniz.

Son derece kolay yapılan ve birkaç gün içinde örülebilen bebek battaniyesi modellerini her an bebeğinizi sarmakta kullanabilirsiniz.

İşte size hem pratik hem de sevimli bir bebek battaniyesi modeli:

YAPILIŞI:

♥  5 – 4 numaralı şiş ile iki ya da üç renk ile yapılabilen bu battaniye için 120 ilmek alınır. Alınan bu ilmekler 10 ilmek ters, 10 ilmek düz olacak şekilde örülür. Bu şekilde 10 sıra boyunca devam edilir ve 11. Sırada diğer renge geçilir.

♥  Sıra ile 20. Sıra arasında terk örülen ilmekler düz, düz örülen ilmekler ters örülür. Yani ilk sıranın tam tersi şeklinde 10 sıra devam edilmelidir. 21. Sırada diğer renge geçilerek aynı işlem tekrarlanır.

♥  Kare olmasını isterseniz 120 sıra boyunca her 10 sırada bir yön değiştirerek büyük kareler elde etmeniz gerekiyor. Dikdörtgen olmasını isterseniz 100. Sırada ilmekleri keserek battaniyeyi tamamlayabilirsiniz.

♥  İlmeklerin tamamı sildikten sonra kenarları için seçtiğiniz battaniyede kullandığınız renklerden bir tanesi ile kirpik yapabilirsiniz.

♥  köşelerde üçer defa batılarak oluşturulacak bu kirpik yerine tığ ile farklı kenar modelleri de deneyebilirsiniz.

♥  Daha küçük karelere sahip olmak isterseniz, her 5 ilkemte bir yön değiştirmeyi de deneyebilirsiniz.

kolay anlatımlı model – 1

kolay anlatımlı model – 2

kolay örgü Bebek Battaniyesi Modelleri 

Bebek Battaniyesi Modelleri Ve Kolay Yapılışı facebook Bebek Battaniyesi Modelleri Ve Kolay Yapılışı resimli Bebek Battaniyesi Modelleri Ve Kolay Yapılışı tumblr Bebek Battaniyesi Modelleri Ve Kolay Yapılışı değişik Bebek Battaniyesi Modelleri Ve Kolay Yapılışı en güzel Bebek Battaniyesi Modelleri Ve Kolay Yapılışı farklı Bebek Battaniyesi Modelleri Ve Kolay Yapılışı güzel Bebek Battaniyesi Modelleri Ve Kolay Yapılışı harika Bebek Battaniyesi Modelleri Ve Kolay Yapılışı yeni Bebek Battaniyesi Modelleri Ve Kolay Yapılışı

Bu yazı 782 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
yeğen sözleri-kızlara iltifatlar-kızlara güzel iltifatlar-priv hesap isimleri-civciv isimleri