Bebek Örgü Modeli Yapılışı Açıklamalı

Paylaş
 

Son zamanlarda git gide moda olmaya başlayan örgü çeşitlerini yapmak hiç de zor değil. Bebek örgü modellerinden basit bir başlangıçla, siz de örgü anlamında kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bebek Örgü Modeli Yapılışı Açıklamalı resimli

♥  Balonluk örgü denilen bu modelle dilediğiniz gibi bebeklerinize; yelek, patil, şapka, bandana, ayakkabı vb her şeyi yapmanız mümkündür. Küçük bir bandana yapımından yola çıkarsak eğer ilk olarak yapmanız gereken şey ilmek sayınızı ayarlamak.

♥  İlmek sayısını ve boyutunu ayarladıktan sonra baloncuk örgüde ilmeklerinizin bazılarını boş bırakacağınız için, ilmek sayınızı ekstra olarak fazla almanız önemlidir.

♥  Önce kenar ilmeğinizi alarak 4 tane düz ilmeğinizi örüyorsunuz.

♥  Ve sonrasında gizli artış yapmak için 4 tane ilmeğin içine batıyorsunuz, ipinizi dolayıp çekerek, ara tarafa çarprazlama giriyorsunuz ve çıkıyorsunuz. Bu işlemi toplamda 4 kez yapıyorsunuz. Rakamla standartlama yapmadan, kendinize göre de bunu ayarlayabilirsiniz.

♥  Daha sonra ilmeğinizi ters çevirip, geriye kalan ilmekleri ters örüyorsunuz.

♥  Arttırdıktan sonra yine ilmeğinizi ters çevirip, yine normal örüyorsunuz.

♥  İkinci sıranızı ördükten sonra yine dönüyorsunuz ters sıra örgüsü yapıyorsunuz, 3. Sıranıza geçerken yine tekrar eski yönüne doğru çevirip örgünüzü tamamlıyorsunuz.

♥  Balon örgü modelinde genel olarak yapılış işlemleri böyledir. Ters yöne gön, tekrar geri dön tekniğiyle şekillerinizi oluşturuyorsunuz.

Dilerseniz bu balon motifini yapmış olduğunuz örgünün ortasında da kullanabilirsiniz.

♥  Her tarafında olmak zorunda değil tamamiyle sizlerin tercihine kalmıştır.

♥  Örgünüz sonlandıktan sonra kenarlarına farklı renklerde yumuşak iplerden şekiller yapabilirsiniz ya da tığ kullanarak zincir örebilirsiniz. Seçim sizlere kalmış. Kolay gelsin.

Bebek Örgü Modelleri

Bebek Örgü Modeli Yapılışı Açıklamalı facebook  Bebek Örgü Modeli Yapılışı Açıklamalı tumblr Bebek Örgü Modeli Yapılışı Açıklamalı değişik Bebek Örgü Modeli Yapılışı Açıklamalı

SAMSUNG DIGIMAX A403

farklı Bebek Örgü Modeli Yapılışı Açıklamalı güzel Bebek Örgü Modeli Yapılışı Açıklamalı harika Bebek Örgü Modeli Yapılışı Açıklamalı yeni Bebek Örgü Modeli Yapılışı Açıklamalı

Bu yazı 285 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
yeğen sözleri-kızlara iltifatlar-kızlara güzel iltifatlar-priv hesap isimleri-civciv isimleri