Bebek Panço Modelleri

Paylaş
 

Merhaba değerli örgü seven ve üretken hanımlar. Bugün bebekler için yapılan çok sevimli duran bir panço modelini inceleyeceğiz.

Özellikle paylaşacağımız bu panço modelleri bebeklerimizi hem sonbahar hem de kış ayının soğuğundan koruyacaktır. Burada önemli olan nokta seçmiş olduğunuz yünün kaliteli olup olmadığıdır.

Eğer kaliteli bir yün seçerseniz yapacağınız pançoda o kadar kalın olur ve bebeğinizi soğuklardan korur.

Ama kalitesiz bir yün seçerseniz o zaman da pançonuz ince olur bebeğiniz soğuktan çabuk etkilenir. İşte bu noktaya çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Bebekler için yapılan pançolar aynı zaman da her yerde ve her renk pantolon ile kombine yapılabiliyor.

Ben kendi bebeğime renkli olan pançoyu ördüm ve gerçekten çok kullanışlı oldu. Bunun için sizlere tavsiyem bence renkli olan pançoları tercih edin.

Bebek Panço Örgüsünün Yapımı

Renkli iplerle tek tek örmesi sizi zorlayabilir bunun yerine ebru desenli olan ipleri tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Eğer pançonuzu çok renkli yapmak istemiyorsanız o zaman az renk seçeneği barındıran ebru iplerini seçebilirsiniz. Panço örme işlemi her zaman yakadan başlanır ve bu kısma çok dikkat etmeniz gerekiyor.

İlk olarak 98 ilmek atarak örgümüze yavaştan başlayalım. 98 ilmek atalım ve sonra çift ters lastiğimizi örelim. 5 cm olduğu zaman 1 sıra haraşo örelim.

Bunları yaptıktan sonra tekrardan 5 cm daha örelim ve 2 ilmek beraber alıp 1 ilmek dolayalım. Şimdi kordon geçirmek için gerekli olan delikleri oluşturduk.

Artık 49 ilmeği ipe geçirip bu kısmı birazcık beklemeye alıyoruz. Bu atmış olduğumuz 49 ilmeğin 24’ünü düz örmeye başlayalım ve bitirdikten sonra 1 dolayıp 1 örerek 24 ilmek örelim.

Pançonun arka sırası

Pançomuzun ön kısmı bitti ve şimdi arka kısmına geldik. Şişimize 51 ilmek takıp Allah’ın izni ile başlayalım.

Burada arttırma yapmadan aynı şekilde örme yapalım ve ön sıraya geçtiğimiz zaman 25 ilmeği düz olarak örelim. 1 dolama ve 1 örme yaparak 25 ilmek boyunca bu şekilde yapmaya devam edelim.

Arka sırayı 53 ilmeği hiç arttırmadan örelim ve bu işlemlerin ardından örgümüze kaldığımız yerden devam edelim.

Şimdi 6 sırada bir yanlardan 5 ilmek içerden arttırma yapalım. İstediğiniz büyüklüğe geldiği zaman tüm ilmeklerinizi bir kerede kesin.

Pançomuz burada son buluyor. İsteyenler püskül veya ponpon ekleyerek pançoyu daha güzel hale getirebilir.

Bu yazı 1428 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
yeğen sözleri-kızlara iltifatlar-kızlara güzel iltifatlar-priv hesap isimleri-civciv isimleri