Örgü Dünyası

Bebek Patiği Nasıl Örülür Anlatımlı Yapılışı

Bebek ayağının boyutunu standart olarak yirmi iki ilmek şeklinde belirleyebiliriz.

Ancak sizin patiği ördüğünüz bebeğin ayakları daha tombik ya da daha minik olabilir.

Bu sebeple, başlangıç ilmeğinin sayısını patiği kullanacak bebeğimizin ayağının boyutuna göre bireysel olarak belirleyebilirsiniz.

Bebek patiği nasıl örülür anlatımlı olarak açıklayacağız. Yarım günde, oldukça hızlı ve kolay bir şekilde bitirilebilecek bir örneği ele alacağız, bebek patiği nasıl örülür anlatımına geçelim;

♥   Her şeyden önce, yirmi iki ilmek atarak başlıyoruz. Bebeğimizin ayaklarına düzgün bir biçimde oturması için, ilmek sayısını daha önce belirttiğimiz gibi kendiniz belirleyebilirsiniz.

♥   Yirmi iki ilmek atmak sureti ile başladığımız haraşo, yani sekiz tane vargel örgüsü örerek toplam yirmi dört sıra oluşacak şekilde örmemiz gerekiyor.

♥   24 sırayı tamamladıktan sonra, on adet ilmek kesiyoruz ve başka bir renkteki iplik ile, 3 sıra daha düz, 3 sıra haraşo olmak üzere 45 sıraya kadar örüyoruz.

♥   Örme işlemimizi tamamladıktan sonra ikinci renk iplik ile ördüğümüz ince kısmın uç tarafını, daha geniş olan, yani ilk kullandığımız renkli iplik ile ördüğümüz kısma dikiyoruz.

♥   Aşağısından ve üzerinden de büzerek, daha ince ve iki renkten oluşmakta olan bölümü düzmek sureti ile dikmeliyiz. Birinci, yani ana rengimizdeki iplik ile örülmüş olan büyük kısım, patiğimizin arka bilek bölümünü oluşturmaktadır.

♥   Bu teknikler ile ortaya çıkan patik halk arasından “karpuz dilimli” örgü tekniği ile üretilmiş örneklerden bir tanesini oluşturacaktır.

♥   Patiğimizin ön yüzüne, isterseniz bir çiçek ya da ponpon, püskül benzeri bir sis de dikebilirsiniz. Böylelikle patiğimiz kullanıma hazır olacaktır.

Bebek Patiği Örnekleri

Bebek Patiği Nasıl Örülür Anlatımlı Yapılışları facebook Bebek Patiği Nasıl Örülür Anlatımlı Yapılışları resimli Bebek Patiği Nasıl Örülür Anlatımlı Yapılışları tumblr Bebek Patiği Nasıl Örülür Anlatımlı Yapılışları değişik Bebek Patiği Nasıl Örülür Anlatımlı Yapılışları en güzel Bebek Patiği Nasıl Örülür Anlatımlı Yapılışları farklı Bebek Patiği Nasıl Örülür Anlatımlı Yapılışları güzel Bebek Patiği Nasıl Örülür Anlatımlı Yapılışları harika Bebek Patiği Nasıl Örülür Anlatımlı Yapılışları yeni Bebek Patiği Nasıl Örülür Anlatımlı Yapılışları

Bir yorum yazın