Bebeklerde Rezene Çayının Faydaları ve Zararları

Paylaş
 

Bebekler de en çok kullanılan çaylardan biri rezene çayı olmaktadır. Bebekler de rezene çayı anne aracılığı ile sütten aktarılabilir. Yani çayı anne tüketerek bebeğine etki ettirebilir.

Bunun yanı sıra rezene çayı direk olarak bebeğe de verilebilir. Rezene çayının bebeklere verilmesinin birçok farklı sebebi vardır.

Bebeklerde Rezene Çayının Faydaları

– Bebekler de özellik ile 2 ve 4 ay arasında kolik bir gaz sancısı söz konusu olmaktadır. Rezene çayı bu kolik gaz sancılarına iyi gelmektedir.

– Bebeklerin ileri ki ayların da ise gaz sancıları kronikleşebilir. Bu tarz durumlar ile baş başa kalındığında bebek mamaları içerisine az miktarda rezene çayı katılabilir.

Böylece gaz ve gazdan dolayı oluşan sancılardan bebekler kolaylık ile kurtulabilir.

– Uyku düzensizliği mevcut olan bebekler de rezene çayı etkili bir yöntem olmaktadır. Rezene çayı bebekleri rahatlatır ve uykularının düzenlenmesini sağlar.

– Rezene çayını anne tükettiğin de annenin sütünü arttırır. Ve buna bağlı olarak bebeğe olumlu bir etki gösterir.

Ayrıca yukarı da ki tüm etkilerden bebek anne sütü aracılığı ile de faydalanabilmektedir.

– Bebekler de söz konusu olabilecek üst solunum rahatsızlıklarının önüne geçer.

– Bebekler de rezene çayı hazmı kolaylaştırır ve gaz oluşumunu ve buna bağlı oluşabilecek sancıları önler

Bebeklerde Rezene Çayının Zararları

– Rezene çayının bebeklerde olumsuz bir etkisi söz konusu değildir. Fakat rezene çayı bebekler de çok tüketildiği takdir de beslenmenin önüne geçebilir. Ve bu durum bebekler için istenmeyen bir durum olmaktadır.

– Ayrıca bazı bebekler rezeneye karşı reaksiyon gösterebilir. Eğer rezene çayı kullanımı sonrası bebekleriniz de kızarıklık, kaşıntı gibi semptomlar söz konusu oluyor ise doz azaltın ya da rezene kullanımını sonlandırın.

 

Bu yazı 214 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
at isimleri -damar sözler-pilavın yanına ne gider-
bahis siteleri