Cilt Bakımı & Estetik

Bronzlaştırıcı losyon nasıl yapılır

Bronzlaştırıcı Losyon Nasıl Yapılır?

 

 

Yaz aylarının gelmesiyle beraber aklımıza düşen ilk şey, bronzlaşmaktır. Daha bronz bir tene kavuşmak için saatlerce güneş altında kalmanıza gerek yok. Ayrıca uzmanlar güneş ışınlarının ne derece sakıncalı olduğunu sürekli vurgulamaktadır.

 

Güneşlenmek istiyorsanız da mutlaka güneş koruyucu krem, losyon veya sprey kullanarak güneşe çıkmalısınız. Aksi halde cildiniz güneş yanıklarına ve hatta cilt kanserine neden olan zararlı ışınlara maruz kalabilir.

 

İşte yaz aylarında kullanabileceğiniz doğal bronzlaştırıcı losyon tarifi:

 

Bronzlaştırıcı losyon:

 

½ çay bardağı kayısı yağı

2 yemek kaşığı kakao yağı

2 yemek kaşığı papatya yağı

3 yemek kaşığı zeytinyağı

2 yemek kaşığı havuç yağı

Öncelikle tüm yağları karıştırın. Cildinize peeling yaptıktan sonra bu karışımı günde 2 defa cildinize masaj yaparak uygulayın. Yağı fazla kaçırdıysanız bir peçete ile fazlasını alabilirsiniz. Cildin yağı emmesini sağlayın.

 

Havuç ve havuç yağı içeriğinde yer alan betakaroten ile güneşin zararlı ışınlarına karşı cildinizi korumaktadır. Aynı zamanda da cilde bronzluk vermektedir.

 

Kakao yağı da aynı şekilde cilde çok faydalıdır ve cilde doğal bronzluk verir. Ancak bu yağlar ile direkt güneş ışığına maruz kalınmamalıdır. Günlük cilt nemlendiricisi olarak kullanılabilir. Zaten yaz aylarında güneşten doğrudan olmasa da dolaylı olarak faydalanabiliyoruz.

 

Siz de bronz ve parlak bir tene sahip olmak istiyorsanız yaz aylarında bu karışımı kullanabilirsiniz. Cam bir şişede muhafaza ederek hazırladığınız karışımı 1 hafta kullanabilirsiniz.

 

Bir yorum yazın