Çeyizlik Güzel Dantel Havlu Kenarları Örnekleri

Paylaş
 

Çeyizlik ve günlük kullanım için yapılan el işi veya fabrikasyon ürünlerdir. Zaman zaman değişiklik gösterse de bazı gelenekler bu değişiminden etkilenmezler.

Çeyiz bizim kültürümüzün bir parçası olarak halen ilk günkü gibi geçerliliğini korur. Günümüzde her türlü çeyizlik ürünleri dışarıdan alabiliriz fakat bu ürünler el emeği göz nurunun yerini tutamaz.

Dantel örmek ilk başlarda zahmetli olsa da sonrada el becerileriyle keyifli olmaya başlar. Birçok bayan çeyizlik ya da evde kullanmak için dantel örer.

Diğer dantel işlerinden daha kolay olan havlu kenarları en fazla örülen dantel işidir. Dantel havlu kenarları her zaman renk ve tasarımlarıyla bayanların hoşuna giden bir üründür.

Çeyiz için örülen danteller biraz daha gösterişli modeller arasından seçilir. Söz konusu çeyizlik havlu kenarı örnekleri olduğunda bu durum değişmemektedir.

Farklı renkteki çiçek motifleri ve güzel modelleri ile ortaya harika işler çıkar. Günümüzde iğne oyası havlu kenarı modelleri de çok popülerdir fakat iğne oyasını herkes bilmediği için daha çok dantel havlu kenarı tercih edilir.

Önceki dönemlerde beyaz olarak yapılan danteller şimdilerde ise pembe, mor, kırmızı, sarı gibi renkler ile yapılır.

Renk seçiminde havlunun üzerindeki desene göre renk tonu seçilir. Havlunun kullanım alanına göre kalın ya da ince yapılır.

Günlük kullanılacak havlular sade ve basit örülürken çeyizlik ve misafir için kullanılanlar daha şık ve gösterişli kullanılır.

    

Bu yazı 816 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
yeğen sözleri-kızlara iltifatlar-kızlara güzel iltifatlar-priv hesap isimleri-civciv isimleri