Cilt Bakımı & Estetik

Cildi gençleştiren yosun maskesi yapımı

Cildi Gençlendiren Yosun Maskesi Yapımı

 

Yosun, içeriğinde yer alan mineral ve vitaminlerle etkili bir cilt bakım malzemesi olarak kullanılabilir. Günümüzde birçok cilt bakım ürünlerinde yosun kullanılmaktadır.

 

Kozmetik sektöründe yosun içerikli ürünlerin sayısı azımsanmayacak derecededir. Kullanımı çok yaygın olan yosunu cilt ve vücut bakımında kullanabilirsiniz. Cildinize olduğu kadar vücudunuza da yosun maskesi uygulayabilirsiniz.

 

Yosun maskesi:

 

3 yemek kaşığı yosun

2 çay kaşığı zeytinyağı

 

Zeytinyağının halis, doğal olmasına dikkat ediniz. Öncelikle yosunu ılık su ile macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Ardından zeytinyağı ilave edin. Bu maskeyi göz çevresi hariç tüm yüzünüze ve boyun bölgesine uygulayın.

 

20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Maskeyi temizledikten sonra gül suyu ya da maden suyu ile cildinizi silin. Hassas cildiniz varsa gül suyunu karma cildiniz varsa maden suyunu tercih edin. Yosun maskesini 10 günde bir uygulayabilirsiniz.

 

Yosun maskesi ile vücut bakımı:

 

Banyo esnasında hazırladığınız yosun maskesini tüm vücudunuza sürebilirsiniz. 5 dakika bekledikten sonra yıkayın. Vücudunuz da bu maske ile pürüzsüz görünecektir. Yosun maskesi ciltteki gözenekleri daraltarak daha sıkı ve bebeksi bir cilde kavuşmanızı sağlar.

 

Ayrıca siyah nokta oluşumunu engeller. İçeriğindeki minerallerle cildi besler ve cildin erken yaşlanmasını önler. Cilt bakımı için pahalı kozmetik ürünlere para harcamanıza gerek yoktur. Birçok organik ürün ile cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

 

Bir yorum yazın