Bahamalar Gezi Rehberi

Cococay Gezilecek Yerler

Cococay Gezilecek Yerler 

Bahamalar denilince akla gelen Cococay; başkent Nassau’ya yaklaşık 90km uzaklıkta bulunmaktadır. Bu adaya ulaşmak istiyorsanız ilk olarak gemiye binmelisiniz. Ardından, bot veya tekneler sayesinde adaya ulaşabilirsiniz. Daha detaylı anlatmak gerekirse, ilk olarak havalimanına iniş yapmalısınız. Sonrasında gemi seyahati sayesinde adaya erişim imkanınız olacaktır. Cococay’ın dünyanın hiçbir yerinde karşılaşamayacağınız farklı bir özelliği bulunmaktadır. Bu ada; Royal Caribbean Cruises isimli firmaya ait özel ada statüsünde yer almaktadır. Cococay’a giriş izni almak için gemiye binmek gerekmektedir. Son derece eğlenceli bir yolculuğun ardından güvenlik detayları tamamlanmış bir gemiyle bu adaya giriş izni alabilirsiniz. 

 • Cococay; sahip olduğu doğal güzellikleri sayesinde dikkat çekmektedir. Taraflı tarafsız herkesi kendisine hayran bırakan plajlara sahiptir. Bunun yanı sıra, yıl içerisinde birçok eğlenceli etkinliğe imza atılmaktadır. Tropikal iklimin etkilerini hissetmek adına tercih edilebilecek en iyi yer olduğunu söyleyebiliriz. 140 dönümlük bir büyüklüğe sahip olan bu ada; bilhassa her dönem canlı ve eğlenceli olan turizm faaliyetlerinden dolayı tercih edilmektedir. 
 • Cococay adasına gelmenin en güzel tarafı da göz alıcı güzelliğe sahip olan gemilerle seyahat etmektir. Bu adaya seyahat düzenleyen firmaların Türkiye temsilcilikleriyle iletişim kurduğunuz takdirde siz de hayal ettiğiniz ve internette gördüğünüz gibi bir Cococay deneyimi yaşayabilirsiniz. Bahsettiğimiz gemiler ile yapacağınız deniz aşırı yolculuklar sayesinde hem bu adanın hem de Bahamalar coğrafyasının tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz. 
 • Cococay adasında göreceğiniz mercan resiflerinin güzelliğine kesinlikle hayran kalacaksınız. Bilhassa adanın tropikal ruhunu en iyi şekilde turistlere yansıtan hasır şemsiyelerle süslenmiş son derece güzel ve yumuşacık kumlarıyla popüler olan plajların bu adaya gelen misafirlere çok güzel şeyler vaat ettiğini söyleyebiliriz. 
 • Cococay; kendini yaşadığımız dünyanın sınırlarının dışına atmak isteyenler için belki de en uygun mekandır. Zorlu bir hayat sürüyorsanız ve bu coğrafyadan uzaklaşmak gibi bir hayaliniz varsa kesinlikle bu yolculuğa çıkmalısınız. Bu adada bulunan hamaklarda saatlerce keyif yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, dinlediğiniz Karayip müzikleri sayesinde kendinizden geçebilirsiniz. Adanın nefis kokteyllerini de unutmamak gerekir. 
 • Cococay sınırları içerisinde su sporları yapma şansına da erişeceksiniz. Çünkü, size bu imkanı sunan uçak kazasında enkaz haline gelmiş batık bir bölge bulunmaktadır. Aynı zamanda, adada bulunan plajların her birinde farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Adanın sahil uzunluğu; kuzeyden güneye 185 metre olmakla beraber doğudan batıya doğru ise iki km’dir. 
 • Cococay; güzellikleri kadar birtakım zorluklarıyla da bilinmektedir. Tropikal iklim bölgesinde olmasından dolayı bazı dönemlerde kasırgaların olma ihtimali bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı, Cococay’a ne zaman gideceğinize iyi karar vermelisiniz. Mayıs ila Ekim ayları arasında adada ciddi miktarlarda yağışa rastlanmaktadır. Ancak, Haziran ayından Kasım ayının sonuna kadar ise bölgede kasırga dönemi söz konusu olmaktadır. Cococay; diğer Bahamalar adalarına kıyasla daha çok soğuk hava dalgasına maruz kalmaktadır. Bu sebepten dolayı, Karayip adalarına kıyasla Cococay adasında çok daha düşük sıcaklıklara rastlanmaktadır. 
 • Cococay; daha önce de söylediğimiz gibi özel bir adadır. Bu yüzden, adada yeme ve içmeye dair son derece farklı seçenekler bulunmaktadır. Adanın sahibi olan gemi şirketi tarafından plajda barbekü ve mangal yapılmaktadır. Bunun yanı sıra, hamburger başta olmak üzere sosisli sandviç, tavuk ve kırmızı et pirzola gibi seçenekler de sunulmaktadır. Bu özel adanın en özel içeceği ise daha önce de bahsettiğimiz gibi rom kokteyli olmaktadır. Bahamalar gibi bir coğrafyaya geldiğiniz takdirde rom kokteyli başta olmak üzere diğer kokteyl türlerinin lezzetini de muhakkak denemeniz gerekir. 
 • Cococay sahillerinde yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Her şeyden önce, sahillerdeki dalış aktivitelerine katılabilirsiniz. Bunun yanı sıra, uçak enkazı üzerinde şnorkelle dalış yapma şansınız bulunmaktadır. Aynı zamanda, tropikal balık mercan türlerini keşfedebilirsiniz. Yapacağınız dalışların derinliklerinin yaklaşık 12m olduğunu bilmelisiniz. Cococay adasına geldiğiniz takdirde korksanız ve daha önce hiç denememiş olsanız dahi dalış aktivitesini gerçekleştirmelisiniz. 
 • Cococay adasında yapacağınız aktiviteler dalış ile sınırlı değildir. Zip line sayesinde ağaçlar arasında eğlenceli bir şekilde kayabilirsiniz. Burada bulunan su parkında çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de eğlence parkurları bulunmaktadır. 
 • Adada bulunan sıcak hava balonları sayesinde ada üzerinde harika bir gezinti yapabilirsiniz. Özellikle bu aktiviteyi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra, birçok macera düşkününün hoşuna gidecek dev su kaydırakları sayesinde çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. 
 • Cococay adasının içerisinde yer alan shuttle araçları ile güzel bir gezinti yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, bu adada tropik bir coğrafyada olduğunuzu hissettiren birçok detay bulunmaktadır. Her şeyden önce, kabinleri veya plaj bungalovlarını kiralayarak son derece keyifli vakit geçirebilirsiniz. Hatta, kiralama bedelinin içerisinde yeme içme bedelinin de bulunduğu seçenekler yer almaktadır. 
 • Cococay adasında saç örgüsü yapanlardan hizmet alabilirsiniz. Bu sayede, kendinizi yine tropikal ada ruhunun içerisinde bulabilirsiniz. 

Cococay adası gezintiniz sırasında hediyelik eşya satan dükkanlar kesinlikle ilgi odağınız olacaktır. Ancak, bu tip yerlerden alışveriş yapmak için yanınızda nakit bulundurmanız gerekir. Bir başka deyişle, adada kredi kartı vb kullanımı pek yaygın değildir. Ekipmanlar, kiralama ve yeme içme bedelleri için SeaPass isimli karttan edinmeniz gerekir. Bu karta sahip olduğunuz takdirde nakit para almak için gemiye dönmek veya birilerinden borç istemek zorunda kalmazsınız.