Saç Bakımı

Çörek Otu Saça Nasıl Uygulanır, Faydaları Nelerdir, Saç Dökülmesine İyi Gelir Mi?

Geçmişten günümüze birçok kişinin sorunu olan saç dökülmesini önlemeye destekleyici doğal yöntemlerden bir tanesi de çörek otudur. Hem saç dökülmesini yavaşlatmak ve önlemek hem de saç bakımı için oldukça olumlu etkileri bulunmaktadır.

Çörek otunun saça nasıl uygulanır?

Çok kolay bir karışım hazırlanarak saç için uygulanabilmesi mümkündür çörek otunun. Saçın yoğunluğuna göre belirlenecek eşit oranlarda çörek otu yağı, ceviz yağı, susam yağı, çam terebentin esansı ve B, E vitaminli serumları bir kabın içerisinde iyice karıştırılır.

Kıvamının koyulaşması gerekmektedir. İyice kıvamı elde edildikten sonra saç diplerinden başlanarak saç uçlarına doğru uçlara kadar fazla inmeden masaj hareketleriyle sürülerek uygulanır.

Sürülen karışım 2 saat saçta bekletilir. Daha sonra ılık su ile saçlar durulanır ve sonrasında da şampuan ile yıkanır.

Haftada 2 kez uygulanacak olan bu karışımla kısa süre içerisinde iyi etkileri görülecektir.

Saç dökülmelerine karşı için ise; saç yoğunluğuna göre eşit oranlarda susam yağı, ceviz yağı, badem yağı ve çörek otu yağı bir kap içerisinde karıştırılarak karışım kıvamı tam olarak elde edildikten sonra tüm saça sürülerek uygulanır ve daha sonra ılık su ile yıkanır. Haftada 2 defa uygulanabilir ve sürülen karışım saç üzerinde 3 saat bekletilebilir.

Çörekotunun saça faydaları

– Saçların daha hızlı uzamasını sağlar

– Saç yapısını güçlendirir

– Saç dökülmesine karşı önleyicidir

– Kırılan saçların onarılmasını sağlar

– Vitamin ve mineraller bakımından zengin olduğu için besleyicidir

– Saçlara parlaklık ve hacim kazandırır

– Saçları nemlendirir

– Saç boyalarının verdiği zararın onarılmasını sağlar

Çörekotu saç dökülmelerine iyi gelir mi?

Çörekotu kürleri düzenli olarak kullanıldığında saç dökülmelerine karşı koruyucu olduğu hatta dökülen saçların yeniden çıkması için destekleyici olduğu ve iyi geldiği gözlemlenebilir. Aynı zamanda yeni çıkan saçların parlak ve güçlü olarak uzamalarını da sağlamaktadır.

Bir yorum yazın