Örgü Dünyası

Dalgalı Ajur Örgü Tekniği Kolay Nasıl Yapılır

Dalgalı ajur, bir diğer adıyla karnabahar bir örgü tekniğidir. Genellikle bebekler için yapılan hırka ve yelek örgülerinde çokça kullanılır.

Örgü şekli bakımından karnabaharı anımsattığı için bu ismi almıştır. İki şiş yardımıyla örülür. Eğer siz de bu tekniği kullanarak bir şeyler örmek isterseniz sizi dalgalı ajur tekniğinin nasıl kullanıldığını en kolay biçimde anlamanız için aşağıda detaylarıyla birlikte maddelendireceğiz.

basit Dalgalı Ajur Örgü Tekniği

Dalgalı Ajur Örgü Tekniği

♦  Örgünüzün ilk sırasına belirli ilmek sayınızla başlayın. ( Biz 34 ilmek ile dalgalı ajur tekniği nasıl uygulanır, denemeniz ve pratik yapmanız için bunu anlatacağız. )

♦  Başlarken oluşturduğunuz 6 ilmeği 2’ şer 2’ şer ters örerek eksiltin. Bunun sonucunda 3 ilmek kalacak.

♦  İkinci adımınızda ip önde 1 düz örün. Bunu 5 kere tekrarlayın. Bu işlemin sonucunda sol şişinizde 23 ilmek sağ şişinizde 13 ilmek olmuş oldu.

♦  Adıma geçtiğinizde yapmanız gereken ilk şey ipinizi sağa şişe dolayıp 2 ilmeği birlikte ters dönmek.

♦  Daha sonra tekrardan 2 kez 2 ilmeği birlikte ters dönün. Böylelikle yine eksiltme işlemi yapıp 6 ilmeği 3 ilmek yapmış oldunuz.

♦  Ve en son adımınızda kesme işlemi uyguluyoruz. Kesme işlemine bir süre devam ediyoruz.

♦  6 ilmeği daha 2’ şer 2’ şer ters örüp toplam olarak 12 ilmeği 6 ilmeğe düşürmüş oluyorsunuz.

♦  Bundan sonra da 2. Ve 3. Adımlara devam edip 34 ilmekte iki örnek kurabilirsiniz.

Dalgalı Ajur Örnekleri

Dalgalı Ajur Örgü Tekniği basit Dalgalı Ajur Örgü Tekniği facebook Dalgalı Ajur Örgü Tekniği kolay Dalgalı Ajur Örgü Tekniği resimli Dalgalı Ajur Örgü Tekniği derya baykal Dalgalı Ajur Örgü Tekniği farklı Dalgalı Ajur Örgü Tekniği güzel Dalgalı Ajur Örgü Tekniği kolay Dalgalı Ajur Örgü Tekniği

Bir yorum yazın