Danimarka Gezi Rehberi

Danimarka Festivalleri

Danimarka Festivalleri

İskandinav ülkesi Danimarka, Avrupa’nın en önemli eğlence merkezlerinden birisi konumunda bulunmaktadır. Son derece zengin kültürü ve köklü tarihi ile farklı temalarda düzenlenmekte olan eski ve yeni çok sayıda festivali bulunmaktadır. Tüm Avrupa kıtası genelinde Danimarka festivalleri son derece yoğun şekilde talep görmektedir. Danimarka’da özellikle müzik üzerine gerçekleştirilen dünyaca ünlü festivaller, dünyanın her yerinden ağırlıklı olarak gençlerin ilgisini çekmektedir. Yoğun katılımların gerçekleştirildiği Danimarka festivalleri takvimine bakarak, bu muazzam ve unutulmaz eğlencenin yaşandığı festivallerin olduğu tarihlerde ülkede bulunabilme şansını yakalayabilirsiniz! Danimarka’da festivaller tüm şehirlere ve tüm yıla yayılıyor. Dolayısıyla hangi şehri ziyaret ederseniz edin ve yılın hangi zamanında ülkede bulunuyorsanız fark etmeksizin keyifli bir festivale denk gelme şansını bulunmaktadır.

  • Kopenhag Caz Festivali; Avrupa kıtasının en ilgi çekici festivallerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Caz müzik tarzının sadece bir noktada değil Kopenhag gibi kültürel bir şehrin her sokağına ulaştığı bir müzik festivalidir. Festival boyunca kentin tüm sokaklarında birbirinden kaliteli amatör veya profesyonel caz müzik sanatçıları tarafından icra edilen caz müzik resitallerine katılım gerçekleştirebilirsiniz. Festival her yıl temmuz ayı içerisinde yapılmaktadır.
  • Roskilde Rock Festivali; Danimarka’da düzenlenmekte olan en önemli ve en büyük festivallerden birisidir. 80 bini aşkın üzerinde insanın katılım gerçekleştirdiği festivale 170 farklı bölgeden dünyaca ünlü sanatçılar sahne performansları sergilemektedir. Kopenhag’ın Raskilda isimli bölgesinde gerçekleştirildiğinden bu isimle anılmaktadır. Her yıl Haziran ayının sonu ile temmuz ayının başında 1 hafta sürecek şekilde gerçekleştirilmektedir.
  • Arhus Festivali; Ülkenin en büyük ve en gelişmiş ikinci şehri konumunda buluna Arhus’ta düzenlenen ve şehrin adını alan bu festival uluslararası statüye sahiptir. Festival kapsamında dans performansları, sahne ve müzik performansları, belgeseller, kültürel atölye çalışmaları ve yöresel lezzetler temasında son derece zengin çeşitlilikte etkinlikler düzenlenmektedir. Kentin her noktasına yayılan festival etkinlik alanları ile doyasıya eğlence ve İskandinav kültürünü yakından tanıma fırsatı sunmaktadır.

İskandinavya’nın göz bebeği Danimarka gezisi yapacağınız zaman işinize yarayacak her konuda kapsamlı bilgileri içeren yazımızın sonuna geldik. Sizde Danimarka’ya gitmek istediğinizde neleri görmeniz, neleri yemeniz ve neler yapmanız gerektiği konusunda önceden bilgi sahibi olmanın avantajını eşsiz ve keyifli bir Danimarka gezi rotası ile yakalayabilirsiniz.

Bir yorum yazın