Danimarka Gezi Rehberi

Danimarka Gece Hayatı

Danimarka Gece Hayatı

Danimarka, tam bir İskandinav ülkesi olarak gece hayatı ile öne çıkan Avrupa ülkelerinden birisi konumunda bulunuyor. Özellikle toplum refah seviyesinin fazlasıyla yüksek olması, insanların eğlenceye olan taleplerini çok daha yüksek seviyeye çıkartmaktadır. Danimarkalıların bu yöndeki yoğun eğilimi ve kültürel şehirlerine gelen yoğun turist sayıları ile birlikte Danimarka gece hayatı oldukça hareketlidir. Bununla birlikte Danimarka’da gece hayatının merkezi pek çok konuda olduğu gibi tabii ki başkent Kopenhag’tır. Kentin her bir noktasında olsa da özellikle sahile ve limanına yakın noktalarda bulunan gece kulüpleri, barları ve kafeleri ile cıvıl cıvıl ve sabaha kadar devam eden bir enerji sunmaktadır. Bu nedenle sadece yerel halk tarafından değil Avrupa ve hatta dünya genelinden de sadece Kopenhag gece hayatı için şehre gelen çok sayıda turist bulunmaktadır.

  • Culture Box; Başkent Kopenhag’da bulunan Culture Box, tam manasıyla bir elektronik müzik merkezi konumunda bulunuyor. Çok sayıda dünyaca ünlü sanatçıyı sahneye çıkartan mekan, hem kaliteli atmosferi hem de eşsiz dekorasyonuyla doyasıya eğlenme fırsatı sunuyor. Mekan “Red Box” ve “Black Box” şeklinde iki bölüme sahiptir. Ayrıca “Zoo Bar” isimli kokteylleri dünyaca meşhurdur. 
  • Rust; Hafta boyunca sadece Perşembe, Cuma ve cumartesi günleri faaliyet gösteren bir gece kulübü olan Rust, kentteki ve hatta ülkedeki en iyi R&B temalı gece mekanlarından birisidir. “The Jane” isimli elegan giyime sahip olan barmenleri ile ün salmıştır.
  • Panama CPH; Son derece modern ve şık bir iç dekorasyona sahip olduğundan muhteşem müzikler eşliğinde sabah saatlerine kadar eğlencenin hiç düşmediği bir mekandır. 

Bakken KBH; Kentteki en popüler mekanlardan birisi olan Bakken KBH, yer altı temasına sahip iç dekorasyonunun yanı sıra kendisine has dizaynı ile tanınmaktadır.

Bir yorum yazın