Sağlıklı Yaşam

Diş Ağrısı Hangi Yöntemlerle Geçer

Diş Ağrısı Hangi Yöntemlerle Geçer?

 

Diş ağrısının son bulması için günümüzde birçok yönteme başvurmak mümkündür. Bu yöntemler hem tıbbı hem de bitkisel olarak uygulanabilmektedir. 

 

Öncelikle tıbbi yöntemlerde kişilerin bir diş hekimine ya da eczacıya başvurması gerekmektedir. Diş ağrısını kesmek için tercih edilecek olan ilaçlar mutlaka doktor kontrolünde alınmalıdır. Aksi takdirde bazı sağlık sorunları yaşanabilir. 

 

Örneğin bazı kişilerin bazı ilaçlara alerjisi olabilir ve bu ilaçları kullanmak onlar için ciddi anlamda tehlike oluşturmaktadır. Bu durumda kişilerin diş ağrısı çözümü için uygulanacak ilaç tedavisi öncesinde mutlaka bazı kontroller yapması ve bu ilaçların zararsız olduğundan emin olması gerekmektedir.

 

Diş ağrısını yok etmek için uygulanacak bitkisel yöntemler ise ilaç tedavisinden korkan ya da bu tedavileri gereksiz bulan kişiler için oldukça etkili olacaktır. Öncelikle sarımsağın diş ağrısına iyi geldiği halk arasında bilinen bir gerçektir. Kişiler sarımsağı ezerek ağrıyan dişlerinin üzerine koyduklarında ağrının bir süre sonra geçtiğini görecektir.

 

Bunun yanı sıra aynı şekilde maydanozun da ezilerek ağrıyan noktaya koyulması etkili bir yol olabilir. Diş ağrısını geçirmek için sirke ile kaynatılmış defne yaprağı da kullanılabilmektedir. 

Kaynamış olan bu karışımı gargara yapmak ağrının kolayca geçmesini sağlayacaktır. 

 

Tüm bunların yanı sıra karanfil esansı ve 20 dakika demlenmiş olan adaçayı ile gargara yapmak da diş ağrısının kısa sürede yok olmasını sağlayacaktır.

 

Bahsettiğimiz tüm bu diş ağrısı çözümü seçenekleri ağrının geçici olarak yok olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle de kişilerin diş ağrısını az da olsa fark ettikleri anda hemen bir diş hekimine danışması gerekmektedir. 

 

Düzenli diş bakımı ile tüm bu ağrıların önüne geçmek mümkündür. Zaten diş ağrısı çürükler nedeni ile ortaya çıkmaktadır ve kişiler ağız bakımlarını düzenli yaptıkları takdirde dişlerinin çürümesini engelleyebilecektir. Bu sayede diş ağrılarının görülme oranı da minimuma inecektir. 

 

Unutmayın, her gün en az iki defa dişlerinizi fırçalamalı ve gerekirse ağız bakım suları ile diş iplerini kullanmalısınız. Dişlerinize iyi bakmadığınız takdirde zamanla dişlerinizin ve aynı zamanda gülümsemenizin güzelliğini ciddi anlamda kaybedecek ve eski dişlerinizi arayacaksınız.

Bir yorum yazın