Cilt Bakımı & Estetik Doğum Sonrası

Doğum Lekeleri İçin Maske Yapımı

Doğum Lekeleri İçin Maske Yapımı

 

Hamilelik döneminde hormonal nedenlerden ötürü ciltte bazı değişiklikler gözlenebilir. Bunlar içerisinde en sık görülen cilt lekeleridir.

 

Özellikle yüz bölgesinde daha çok görülmektedir. Hamilelik döneminde bazı tedbirler alarak lekeleri önleyebilirsiniz. Çünkü lekeler oluştuktan sonra yok edilmesi çok zordur. Önemli olan oluşmadan önce önlem almaktır.

 

Bu lekeler bazen inatçı olup geçmeyebilir. Bu durumda bir dermatologtan yardım alarak gerekir.

 

Daha hafif doğum lekeleri için kimyasal içerikli zararlı ürünler yerine tamamen doğal, evde kendinizin yapacağı maskeler kullanabilirsiniz. Ancak bu maskeleri doğumdan sonra uygulayın. Öncelikle bebeğinizin sağlığıdır.

 

Doğum lekeleri için maske:

 

1 çay kaşığı tarçın

1 çay kaşığı zencefil

1 yumurta akı

1 çay kaşığı limon suyu

1 çay kaşığı esmer şeker

Tüm malzemeleri karıştırın. Özellikle lekeli bölgelere masaj yaparak uygulayın. 5, 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Bu maskeyi akşam uygulamaya çalışın ve ardından mutlaka nemlendirici krem sürün.

 

Bu maskeyi elde oluşan lekeler için de kullanabilirsiniz. Aynı şekilde maskeyi ellerinize sürün ve bir süre bekledikten sonra ellerinizi yıkayın. Ardından bir el kremi sürün. Zamanla cilt lekelerinde azalma olacaktır. Gündüzleri uygulayacaksanız mutlaka güneş koruyucu krem kullanın.

Unutmayın, güneş cilt lekelerini arttırmaktadır. Bunun için her zaman tedbirli olun ve dört mevsim güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin. Tamamen doğal içerikli doğum lekeleri için maske haftada 1 defa kullanılabilir.

 

Bir yorum yazın