Efexor ne işe yarar kullanıcı yorumları

Paylaş
 

Efexor ne işe yarar kullanıcı yorumları

Efexor depresyon,panik atak ve anksiyete tedavisinde kullanılan ve doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen kuvvetli bir antidepresandır.Kullanmaya başladığınız ilk zamanlarda baş ağrısı,mide bulantısı,ağız kuruluğu gibi yan etkiler yapması normaldir.Şunu da unutmamalıyız ki antidepresan ilaçlardaki yan etkiler kişiye özeldir.Bende yaptığı yan etkiyi sizde yapmayabilir.Bunun dışında libido problemi yani cinsel problemler yaşamanız normaldir.Yine dediğim gibi bu problemler herkeste görülmüyor.Antidepresanların klasik özelliklerinden bir tanesi zaten cinsel problemler yaratmasıdır.Bu cinsel problemler geçmiyorsa doktorunuzdan ilacınızı değiştirmesini isteyebilirsiniz.İlaç kullanımına başladıktan 4 hafta kadar sonra iyileşmeler gözlemleyebilirsiniz.Tam anlamıyla iyileşme sağlanmazsa ya da fayda görmezseniz doktorunuza başvurmanız gerekebilir.Çünkü doktorunuz bu durumda ya doz artırımına gidecektir ya da ilacınızı değişme yoluna gidecektir.Tedaviniz süresince alkolden kaçınmanız gerekmektedir.Hamilelikte ve bebek emziren kadınlarda tavsiye edilmez.Bu ilacı doktorunuz nasıl reçete ettiyse mutlaka o şekilde kullanınız.Efexorun 37.5 , 75  ve 150 mg dozları bulunmaktadır.Doktor kontrolü olmadan doz artırımına gitmeyiniz.Beklenmeyen ciddi yan etkilerde mutlaka doktorunuza başvurunuz.İlacın daha iyi etki göstermesi için ilaçlarınızı hergün aynı saatte almaya özen gösteriniz.Bir efexor kullanıcısı olarak diğer antidepresanlardan almadığım olumlu etkiyi efexordan alıyorum.Neredeyse bütün ilaçları kullandım fakat efexor ile gayet mutluyum.Tabi yukarıda da dediğim gibi bana iyi gelen efexor size iyi gelmeyebilir.Şimdi gelelim ekşisözlükteki efexor yorumlarına.

 

Yorum :  1

doktorumun majör depresyon tanısıyla 75 mg ligi günde 3 adet verdiği ilaç. şimdilik herşey iyi gidiyor.
Yorum : 2
lustral, cymbalta, norodol ile ilerledikten sonra ara verdiğim kariyerimin devamında eşlik edecek ilaç. bakalım görelim.
son 20 yıl içerisinde kullanmadığım antidepresan kalmadı, sadece bu ilacı içmediğimde yoksunluk semptomları gösteriyorum. iki gün içmeyince çok ama çok korkunç kabuslar görmeye başlıyorum ve resmen su gibi ter içinde uyanıyorum, kafamın içerisinde bir elektrik sesi oluyor, ellerim karıncalanıyor ve resmen zorla geri baslıyorum.
Yorum: 4
bu ilacı kullandığım dönemlerde sabah almayı unuttuğum vakit, akşam 5-6 gibi gelen titreme, stres, üzüntü, kaygı, korku duygularının tarifi gerçekten yok. alıyorsanız unutmayın.
Yorum : 5
snrı grubu ilaç .

etkin maddesi venlafaksin.

güçlü antidepresan ve kaygı ilacı.

Yorum: 6
kullanildiginda ilk gunler cenede kasilma yapan ilac. bir hafta kadar sonra etkisini hissetmemeye basliyorsunuz.
Yorum: 7
yaklaşık 5 ay olacak 75 ile başladım ve öyle devam ediyorum. doz artık yetmiyor gibi çünkü çözdüğü bazı şeyler var ama çözemediği birçok şey de var. örnek agorofobi tam olarak geçmedi. yine bir yerdeyken veya evdeyken plan dışı bir gelişme olursa inanılmaz bir huzursuzluk kaplıyor içimi ve gidilen yerde duramıyorum. ekstrasistol sorunu pek çekmedim yakın zamanda ama nefes açlığı sanki yavaştan geri geldi. birde gelecek hakkında pek iyimserliğim azalıyor gibi. bütün bunların sebebi bu ilaca piramit taktiğiyle başlamamış olmam olabilir mi? yakın gelecekte çok önemli bi sınavım var nası gitcem ben oraya bu halde yaa ğhüğğğüüüü 🙁
Yorum: 8
bende herkes gibi neden başladım ki diyenlerdenim 1 gün geciktir yada 1 gün içme hemen baş dönmesi ağlamaklı ruh hali dünyayı iğrenç bi yer olarak görme herşeyden umudunu kesme baş ağrısı ve mide bulantısı başlıyor …baş dönmesi beni bitiriyor sanki ara sıra canım çekiliyo gibi hissediyorum haliyle midem bulanıyo doktor doz azaltarak bitiricez diyor ama ne biliyim burdan okuduklarıma göre yan etkilerini bu şekilde aşmak imkansız … uyuşturucu gibi bişey dikkat eksikliği ve depresyon için almıştım 5-6 yıldır ilaç almadan idare ederdim ama artık odaklanma sorunu yaşayınca doktora gittim sonuç olarak yine bi halta yaramadı ve üzerine bi ilaca bağımlı oldum …
Yorum: 9
alınan dozların birden kesilmesi durumunda, gözler bir yere çevrildiğinde görüntünün sonradan geliyormuş hissini uyandıran antidepresan ilaç. hekimler bu ilaça düşük dozla başlayıp yükseltirler ve yüksek dozu yavaşça düşürerek bıraktırırlar. emsallerinin içinde en iyisi olduğu söylenir. artık doğru yalan bilemem.
Yorum : 10
iyi bir antidepresan olmasının yanında ucuz ve iyi bir geciktiricidir.

ayrıca uzun süreli ve yüksek dozda kullanımlarda 1080p full hd kalitesinde hayaller rüyalar gördürür kendisi.

Uyarı: Bu ilacı kullanımınızdan doğacak sorumluluk bize ait değildir.İlacı doktor kontrolünde kullanmanız her zaman için tavsiyedir.Bu yazı sadece sizlere az da olsa fikir edindirmek adına ekşisözlük yorumlarını eklediğimiz konumuzdur.Sizlerde efexor kullanıyorsanız yorumlarınızı bırakabilirsiniz.Yorumlara göre bir tartışma ortamı oluşturabiliriz.Yorumlarınız anında onaylanır.
Bu yazı 1834 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. siyah mutfak mikser dokunun dedi ki:

    Harika iş. Bunu gördüğüme çok sevindim

Bir yorum bırak

REKLAM
yeğen sözleri-kızlara iltifatlar-kızlara güzel iltifatlar-priv hesap isimleri-civciv isimleri