Cilt Bakımı & Estetik

Estetik Ameliyatı Cerrahi Uygulamalar

Estetik Ameliyatı Plastik Cerrahi girişimlerini yaptırmaya karar vermek oldukça Kişisel bir karardır. Dünya üzerinde her yıl milyonlarca insan başarılı Estetik Plastik Cerrahi girişimlerini yaptırmakta ve elde ettikleri Sonuçların keyfini çıkartmaktadır. Estetik Plastik Cerrahi girişimlerinin sizin için doğru bir karar olup olmadığı pek çok faktöre bağlıdır. Estetik Cerrahi, Bilim ve Sanatın ayrılmaz bir biçimde birleştiği özel bir alandır. Plastik Cerrahi eğitimi uzun yıllar gerektirmektedir. Bir plastik cerrahın deneyim kazanması uzun yıllara yayılan bu Eğitimin aydınlattığı yolda gerçekleşmektedir. Estetik cerrahide istenmeyen sonuçlar ve komplikasyonlar sıklıkla plastik cerrahi eğitimi almamış kişilerin gerçekleştirdiği uygulamaların sonucu olarak ortaya çıkmaktadır.

Teknolojik gelişmeler Estetik Plastik Cerrahi alanında başarılı Sonuçların alınması ve iyileşme sürecindeki konforun arttırılmasında önemli rol oynamaktadır. Ancak hiçbir teknolojik gelişmenin iyi eğitimli bir plastik cerrahın yerini alamayacağı açıktır. Teknolojinin sadece onu kullanmayı bilen eğitimli ellerde iyi sonuçlara aracı olabileceğini söyleyebiliriz. Estetik Cerrahinin Plastik cerrahi eğitimi almış Kalifiye bir cerrahın ellerinde sizin için güzel bir çözüm olabileceğini unutmayınız.

Sonraki Adım

Vücudunuzda düzeltmek istediğiniz hoşunuza gitmeyen Spesifik kusurlar olduğunu ve bunları değiştirmek için güçlü bir istek duyduğunuzu Kişisel Varsayalım Yüzünüzde ve bu durumda estetik cerrahi için ideal bir aday olabilirsiniz. O halde şimdilik görünümünüzü estetik cerrahi ile iyileştirmek yolunda bir sonraki adımı atmaya hazırsınız. Bu adımı atmadan Bilmeniz gerekenler:

Estetik Cerrahi hakkında beklentilerinizin gerçekçi olması elde edilen sonuçtan memnun olma olasılığınızı arttıracaktır.

Hiçbir Cerrah tamamen risksiz bir girişim ya da mükemmel sonuçları garanti edemez,
Motivasyonunuz gibi Psikososyal etkenleri de iyi bir cerrah yaptırmayı düşündüğünüz işleme uygunluğunuzu sadece fiziksel uygunluğunuz ile değil algısal olgunluğunuz ve göz önüne alarak değerlendirmelidir

Genel kural olarak estetik girişim ücretlerinin hiçbirisi sigorta şirketleri tarafından karşılanmaz
Ucuz olmayabilir Kalifiye cerrah en pahalı ya da.
Estetik Cerrahi için Pazarlık amaçlı doktor dolaşmak uygun bir yaklaşım değildir.

– Ameliyat öncesi sigara içmemeniz ya da bazı İlaçları E vitamini vs (aspirin,.) Operasyondan belli bir süre ÖNCESİNDEN kesmeniz gerekebilir
Uygulanacak cerrahi, ameliyat sonrası dönemde birkaç günden birkaç haftaya kadar değişebilen sürelerde bazı aktiviteler de kısıtlamalar gerekebilir ya da işlemlere bağlı olarak işlem.

Muayene ve Konsültasyon

Artık plastik cerrahınızdan randevu almaya hazırsınız. Muayene ve konsültasyon için plastik cerrahınızı aradığınızda randevu defterine kaydedilirsiniz ve size görüşme ve muayene için belli bir zaman ayrılır. Bu nedenle eğer randevuya gelemeyecekseniz mümkün olduğunca önceden plastik cerrahınızın ofisini arayarak randevunuzu iptal ettirmeniz önemlidir. Muayene ve konsültasyon ücreti politikası doktordan doktora farklı olabilmektedir. Bu nedenle randevunuzu Alırken muayene / konsültasyon ücretini sormanızda Fayda vardır.

Konsültasyon Sürecinde görünüşünüzle ilgili sizi nelerin rahatsız ettiği tartışılır ve uygulanacak prosedür ya da prosedürlere göre muayene ve Değerlendirme Aşaması başlar. Tıbbi kayıt amaçlı olarak fotoğraflarınız çekilebilir. Konsültasyon ve muayene ile yapılan ayrıntılı ve dikkatli bir değerlendirme sonrası plastik cerrahınız boyutu açıklamalarda ve önerilerde bulunur. Uygulanacak işlemin getireceği yararlar yanında riskleri ve iyileşme süreciniz ile ilgili bilgiler verir.

Cerrahi

 

Estetik cerrahiye karar verip için randevu aldığınızda plastik cerrahınız ameliyat öncesi ve sonrası yapmanız ve yapmamanız gerekenler ile ilgili sizi bilgilendirecektir. Olmanız ve bu süreçte sizi nelerin beklediğini Bilmeniz plastik Tam olarak hazır cerrahınız için önemlidir. Modern anestezi ve Ağrı Kesiciler sayesinde gerek ameliyatınız süresince gerekse ameliyat sonrası dönemde ortaya çıkabilecek rahatsızlıkların en aza indirilebilmesi ve konforunuzun Arttırılması mümkün olmaktadır.

Her cerrahi girişimde olduğu gibi iyileşme zaman gerektiren bir süreçtir. Estetik ameliyatında uygulanan işleme bağlı olarak ödem (şişlik) ve morluklarınız olabilmektedir. Şişliklerin kısmı 3 büyük. geçmekte morluklar ise 7-10 gün sonra günde kaybolmaktadır. Ameliyat sonrası dönemde iyileşme kalitesini arttırmak ve Sonuçların daha iyi OLMASINI sağlamak için plastik cerrahınızın önerilerine uymanızın büyük önem taşıdığına unutmamalısınız.