Finlandiya Gezi Rerhberi

Finlandiya’ya Nasıl Gidilir

Finlandiya’ya Nasıl Gidilir?

Bir Avrupa ülkesi olan Finlandiya’ya Türkiye’den gitmek için kullanabileceğiniz birden fazla ulaşım alternatifi bulunmaktadır. Finlandiya ile Türkiye arasında ulaşım konusunda oldukça geniş ve güçlü bağlantılar bulunmaktadır. Türkiye, tüm diğer Avrupa ülkeleri için olduğu gibi Finlandiya içinde Ortadoğu ve Asya arasındaki en temel bağlantı noktalarından birisi konumunda bulunuyor. Bu yüzden Türkiye’den Finlandiya’ya gitmek için havayolu, demiryolu ve karayolu şeklinde farklı ulaşım alternatifleri sunulmaktadır.

Türkiye’den Finlandiya’ya uçakla gitmek için tercih edilebilecek farklı alternatifler bulunmaktadır. İstanbul-Helsinki arasında uçak seferleri düzenleyen havayolu şirketleri bulunmaktadır. Ortalama 3 saatlik bir yolculuk ile İstanbul’dan Finlandiya’ya ulaşabilmek mümkündür. Bununla birlikte Finlandiya’nın Tampere, Turku ve Oulu gibi diğer şehirlerine havayoluyla ulaşım için Avrupa ülkeleri üzerinden aktarma yapabilirsiniz. Demiryolu veya karayolu üzerinden Finlandiya’ya gitmek istiyorsanız mutlaka Schengen vizesi sahibi olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü Finlandiya’ya gitmek için Bulgaristan, Romanya ve daha çok sayıda Avrupa Birliği üye ülkesinden geçmeniz gerekmektedir. Uzun bir tren veya araba yolculuğu alacak bu seyahatinizde Schengen vizeniz olmalıdır.

Finlandiya, Türkiye’ye vize uygulayan Avrupa ülkelerinden birisidir. Bu yüzden havayolu ile seyahat gerçekleştireceğiniz zaman bile mutlaka Finlandiya vizesi veya Schengen Vizesi sahibi olmanız gerekmektedir. İstanbul Helsinki uçak bileti fiyatları ise 1200 TL ile 2500 TL gibi oldukça geniş bir fiyat aralığına sahiptir.

Bir yorum yazın