Alternatif Tıp Cilt Bakımı & Estetik Güzellik

Gua Sha Taşı Nedir ?

Gua Sha Taşı Nedir ?

Gua Sha Taşı Nedir ?

Son dönemin en popüler bakım ritüelleri arasına giren ghu sha taşı faydası saymakla bitmiyor. Sosyal medya ile daha da yaygınlaşan gua sha taşı satış rekorları kırdı. Günümüz de hemen hemen her marka gua sha taşı satışına başladı. Peki gua sha taşı neden bu kadar popüler oldu ? Moda da olduğu gibi bazen bakım trendleri de eskidikçe tekrar gündeme gelip kıymeti ve güzelliği anlaşılıyor.

Gua sha taşı Uzak Doğu’dan dünyaya yayıldı .Asya kadınlarının biliyorsunuz ki pürüzsüz ve parlak ciltlerinin sırrı merak ediliyordu . Gua sha taşı ile masajı oldukça orada popüler olduğunu ve bu taşın çok faydası olduğu sırrı günümüzde ortaya çıktı. Çince “kızarmış cilt” anlamına gelen “sha” ve “sürtmek” anlamına gelen “gua” sözcüklerin bütünleşmesi sonucu ortaya çıkmıştır ve bir çok hastalığın iyileştirilmesinde kullanılıyor.

Gua Sha Taşı Nedir ?

Gua Sha Hangi Taştan Olmalı?

Gua sha taşının içerisinde ; genel olarak pembe kuvarstan ya da yeşim taşı ile yapılıyor. Rengi genellikle pembe ve tonları gibidir. Yeşim taşı da biliyorsunuz ki son dönemler de oldukça gündemde ve kullanımı oldukça yaygınlaşmaya başladı. Yeşim taşı stres alır ve bu sayede mutluluk verir. Pembe kuvars ise dengeleyici ve yatıştırıcı özelliğiyle öne çıkmaktadır.

Gua Sha Hangi Taştan Olmalı?

Şuan da fazlasıyla her yerde satılan gua sha taşını alırken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var. Taşın içeriğinde ne olduğunu , hangi  taştan yapıldığını ve sertifikasını sormalısınız aksi takdirde kandırılma ihtimaliniz çok yüksektir. Taşın içerisinde ” Yeşim Taşı, Pembe Quartz taşı, Ametist taşı, Jade taşı, Bian Taşlarından ” biri varsa o Gua Sha Taşı orjinaldir.

Gua Sha Masaj Taşı

Gua Sha masaj taşı kan dolaşımını hızlandırır. Bu sebeple yüz, omuz , köprücük kemiği gibi vücudunuzun farklı noktalarında gua sha taşını kullanabilirsiniz. Tabii ki cilt tipinize göre önerilen bitkisel yağları masajdan önce cildinize sürmeniz önerilmektedir. Kuru bir şekilde gua sha taşı masaj yaparsanız canınız fazlasıyla acıyabilir.

Gua Sha Masaj Taşı

Gua sha taşı ile masaj için taşınızın soğuk olması etkisini artıracaktır. Bunun için masajdan yarım saat önce dolapta taşınızı beklete bilirsiniz ya da buzlu suda 15 dakika beklete bilirsiniz.

Sağlıklı ve bakımlı günler dileriz .

Bir yorum yazın