Gül Suyunun Faydaları Ve Kullanım Alanları

Paylaş
 

Gül suyu taze gül yapraklarının damıtılması ile elde edilen ve sağlık açısından birçok faydası bulunan doğal bir bitki özüdür.

Eşsiz bir kokuya sahip olması nedeniyle genelde nemlendirici krem, kolonya ve sabun kullanılan gül suyu gündelik kullanımı da mümkündür.

Aynı zamanda hem antiseptik hem de anti bakteriyel içeriğe sahip olması dolayısıyla cilt problemleri için oldukça faydalıdır.

Gül Suyunun Faydaları

Gül suyu ilk öne çıkan özelliği hoş ve ferah bir kokuya sahip olması nedeniyle rahatlatıcı, moral verici ve stresi azaltan bir etkiye sahiptir. Stresi azaltarak uykuya geçmeyi kolaylaştırır.

Ciltteki anti bakteriyel ve antiseptik özelliği sayesinde ciltteki iltihabın çabucak iyileşmesini sağlayan bir etkiye sahiptir.

Ciltte bakteri oluşumunu engeller ve ciltte tıkanmış gözeneklerin temizlenmesini sağlar. Ciltteki yalanmayı dengeler ve cilde canlılık kazandırır.

Banyodan sonra saçların bir miktar gül suyu ile durulanması saça yumuşaklık ve parlaklık kazandırır. Saçın daha kısa sürede ve daha sağlıklı olarak uzamasını sağlar.

Gül Suyu Kullanım Alanları

-Gül suyu kozmetik mağazalarında rahatlıkla edinilebilir. Bu gül suyunu günün her saatinde cilt temizliği için kullanabilirsiniz.

-Makyajın temizlenmesinde de oldukça kolay ve sağlıklı bir çözüm olmasından dolayı kullanışlı bir temizlik malzemesidir.

-Gül suyunu banyo sonrasında kullanabileceğiniz gibi şampuanınıza karıştırarak da kullanabilirsiniz.

Gül Suyu Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir?

-Doğal gül suyu yapraklarını bir miktar suda kaynatarak kullanabilirsiniz. Bu gül suyu kozmetik dükkânlarındaki gibi işlem görmemiş olduğundan oldukça sağlıklıdır.

-Gül suyu içerisinde C, D, E ve A vitaminlerinin yanı sıra demir gibi vücudun en çok ihtiyaç duyduğu içeriğin bulunması nedeniyle oldukça sağlıklıdır.

-Gül suyu çayı ishal, ülser, enfeksiyon, hazımsızlık, kan dolaşımı ve kalp rahatsızlıkları gibi sağlık sorunlarının iyileşmesi için oldukça etkilidir. Saf ve doğal bir içeriği olması nedeniyle herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır.

 

Bu yazı 191 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
yeğen sözleri-kızlara iltifatlar-kızlara güzel iltifatlar-priv hesap isimleri-civciv isimleri