Hamilelik İstiyorum

Hamilelik belirtileri nelerdir

Genellikle kadınların sorduğu en çok soru arasında” ben de hamilelik belirtilerinin birkaç tanesi var acaba yine de hamile miyim ?” şeklindedir.

Hamilelik belirtileri nelerdir?

Bu soruya verilebilecek cevap şu şekildedir; Hamileliğin bütün belirtileri sizde olabilir ancak yine de hamile olmayabilirsiniz “ Veya belirtilerin yalnızca bir kaçı sizde görülüyorken hamile olabilirsiniz. Gebelik belirtileri bize bir takım bilgiler verir ve önemlidir. Ancak bu belirtilere bakarak kesin hamileyim demek yanlış bir yaklaşım olacaktır. Bir takım hamilelik belirtileri hamile olabileceğinizi gösterirken bir takım belirtiler de hamile olma olasılığınızın daha yüksek olduğunu gösterir. Hiç şüphesiz hamileliliğin en büyük belirtisi bebeğinizin kalp atışını duymak olacaktır. Ultrason yöntemi ile 10. ve 12 haftalar da bu yöntem kullanılır. Ve kesin olarak hamileliğiniz konusun da sizi aydınlatır. Bundan önceki bütün belirtiler sizin hamile olduğunuzun kesin bir belirtisi olmayabilir. Hatta bir takım belirtiler rahatsızlıkların erken habercisi dahi olabilecektir. Güvenilir bir hamilelik testi doktorunuz ile birlikte uygulayacağınız yöntem ile belli olacaktır.

Bazı kadınlarda ise “ doktorum hamile olmadığın şeklinde sonuç gösterdi ancak ben kendimin hamile olduğunu hissediyorum “ gibi yakarışlar olur. Öncelikle şunu söylemek gerekir ki modern tıp gebelik konusunda ne kadar gelişirse gelişsin, bir annenin sezgisi karşısında yanılma payı olabilir. Bu yüzden gebelik testleri yüzde yüz doğru sonuç vermeyebilir. Bu yüzden bu süre zarfın da kadınların kendilerini izlemeleri ve testleri tekrarlamaları gerekebilir. Günümüz de kullanılan birkaç hamilelik testi vardır. En çok kullanılan hamilelik testi evde uygulanabilecek kadar basit olduğu için verilen ismi ile “ evde gebelik testidir”. Evde uygulanan ve gayet kolay olan hamilelik testi günümüzde daha güvenilir sonuçlar vermektedir. Doktor ortamında ve laboratuarda gerçekleşen testler gibi anne için gebelik tanısını koyar. İdrar testi ile gerçekleşen bu testler kolaylık ile sizi aydınlatır. Ve gerçeklik payı doktor kontrolünde yapılan testler kadar geçerlidir. Anca yapılan test hamile olmadığınız sonucu verirse testleri tekrarlamakta yarar vardır. Evde uygulanan gebelik testinin en büyük yararı erken sonuç vermesi ve gizlilik altında kısa sürede yapılmasıdır. Genellikle anne adaylarına doktor görüşmesi öncesinde yapılmasından dolayı daha elverişlidir. Ve doktora gitmek için ilk adımdır