Havlu Kenarı Örnekleri Çeşitleri Ve Yapılışı Anlatımlı

Paylaş
 

Havluların özellikle düz bir biçimde tasarlanmaları dışında yeni yeni gelişen örgü çeşitlerinden dolayı farklı kenarlarında tasarlanmaya başlandıklarını görüyoruz.

Özellikle düz havluların artık bilhassa kendi ev halkının kullanması dışında misafir havlularının farklı dantel işlemlerinden geçiyor olmasını görebiliriz. Ancak bu noktada farklı havlu tiplerine dışarı da para harcamak istemeyen hanımların evlerinde rahatlıkla yeni havlu tiplerini örebilecek olduklarını görebiliyoruz.

Bu noktada gerek etrafını farklı süslemeler ve nakışlarla yine aynı zamanda dantellerle örebilmek suretiyle  yeni havlu etraflıklarının oluştuğunu görüyoruz.

Aynı zamanda yeni havlu kenarı örnekleri ve yapılışlarının sadece bunlarla sınırlı olmadıklarını değişik gül figürleri ve tuhafiyelerden alınan farklı iplik modelleri ile süslendiklerini de görüyoruz.

Peki bu havlu kenarlarını nasıl yapabilirsiniz sorusuna gelecek olursak adım adım gidelim.

Havlu Kenarı Yapılışı

♥  Havlu kenarına öncelikle zincir çekilir bu zincir havlu boyutunca ayarlanır.

♥  Zincir üzerine sıklıkla iğneler yapılır.

♥  Zincir 4 sıra sonunda 3’lü tırabzana dek uzanır.

♥  Geri sık iğne yaparak bir yere kadar gidilir (Göz kararı)

♥  Sıra sonuna dek 3 zincir sık iğne daha yapılır.

♥  Örgünün diğer tarafına geçilir ve sıra sonuna dek düz iğne yapılır.

Bu yol ile havlu kenarlarınızı dilediğiniz gibi süsleyebilir aynı zamanda farklı işlemlerle farklı kenarlıklar yapabilirsiniz.

Gölgelendirme motifi ve dantel motiflerini özellikle kırmızı renklerde yapmanız beyaz havluların üzerinde belirginlik noktasında etkili olacaktır. Ancak tabi mavi ve tonları da yine tercih edilebilir.

Havlu Kenarı Yapılışı Videolu Anlatım – 1

Havlu Kenarı Yapılışı Videolu Anlatım – 2

Havlu Kenarı Yapılışı Videolu Anlatım – 3

Havlu Kenarı Örnekleri Resimli Çeşitleri

değişik Havlu Kenarı Örnekleri Çeşitleri en güzel Havlu Kenarı Örnekleri Çeşitleri farklı Havlu Kenarı Örnekleri Çeşitleri güzel Havlu Kenarı Örnekleri Çeşitleri harika Havlu Kenarı Örnekleri Çeşitleri Havlu Kenarı Örnekleri Çeşitleri facebook Havlu Kenarı Örnekleri Çeşitleri resimli Havlu Kenarı Örnekleri Çeşitleri tumblr Havlu Kenarı Örnekleri Çeşitleri

Bu yazı 575 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
yeğen sözleri-kızlara iltifatlar-kızlara güzel iltifatlar-priv hesap isimleri-civciv isimleri