Hindistan Gezi Rehberi

Hindistan Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar 

Hindistan Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar 

Hindistan’a gitmeyi düşünenlerin bilmesi gereken bazı detaylar bulunuyor. Hadi gelin bunlardan bahsedelim! 

  • Hindistan yerlisi birinin günde 10 dolara bu ülkede birçok şey yapması mümkün! Ancak, ülkede birçok yerde turistler için farklı fiyat tarifeleri uygulanıyor. Örneğin, müze ve ören yerlerinde turistlere daha farklı bir fiyat veriliyor. Taj Mahal’e tek başına girmek için 16 doları gözden çıkarmak gerekir. 
  • Hindistan’da kalacak yer konusu çok ciddi bir problem! Ülkede çok uygun fiyatlı hostel ve pansiyonlar bulunuyor. Bunun yanı sıra, sokaklarda satılan yiyeceklerin de fiyatı çok uygun! Ancak, tahmin edilebileceği gibi ciddi bir hijyen sıkıntısı bulunuyor. Bu bağlamda, Hindistan’a gelen turistlerin biraz daha fazla ücret ödeyerek daha kaliteli, bilhassa banyo ve tuvaletlerin daha hijyenik olduğu yerlerde kalmayı tercih etmesi doğru olacaktır. 

Hindistan’da Delhi ve Mumbai ülkenin en pahalı yerleri olarak dikkat çekiyor. Buralara giden turistlerin biraz daha fazla paraya ihtiyacı olabilir. Bunun dışında, Hindistan’da günlük 50 dolara birçok şey yapmak mümkün! Hostel yatakhanesi veya pansiyon türündeki yerlerde çift kişilik bir odanın yanı sıra ucuz bir yemek ve toplu taşıma kullanılarak yapılan ulaşım ile günü tamamlayabilirsiniz. Günlük ortalama 100 dolar harcayabileceğim bir bütçem var diyorsanız ortalama bir otel odasının yanı sıra ortalama kalitede bir restoranda yemek, müze ve ören yerine giriş, taksi ile ulaşım gibi biraz daha kaliteli bir hayat sürebilirsiniz.