İspanya Gezi Rebberi

İspanya’da Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

İspanya’da Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

İspanya gezi rehberi yazımızda İspanya tatiliniz sırasında nereleri görmeniz gerektiğine dair size bilgi vermeye devam ediyoruz. Bir turist olarak detaylı bir şeyler okumak yerine elinizde daha kısa bir liste olmasını istiyorsanız yazımızın bu kısmını mutlaka okumalısınız. 

  1. Retiro Park: Daha önce de bahsettiğimiz gibi Madrid şehrinde tüm gününüzü parklarda gezerek geçirebilirsiniz. Retiro Park’a ise kesinlikle hayran kalacaksınız. Burada hem piknik yapabilir hem de kayık kiralayarak parktaki gölün tadını çıkarabilirsiniz. 
  2. La Sagrada Familia: Henüz tamamlanmayan bu eserin kulelerine çıkarak Barselona’nın eşsiz manzarasını gözlemleme şansına sahip olabilirsiniz. 
  3. Park Güell: Şekerden yapılmış gibi gözüken evleriyle hayran kalacağınız bir parktır.
  4. Plaza Mayor: Madrid’in ana meydanlarından birisidir. Fotoğraf çektirmek için harika bir seçenektir. 
  5. Nou Camp ve Bernabeu: Bu iki stadyumdan daha önce bahsetmiş olabiliriz. Ancak, yine de mutlaka görülmesi gereken on yer arasında olduklarını bir kere daha hatırlatmalıyız. 
  6. El Hamra Sarayı: Geçmişten bugüne kadar sayısız Arap sultanına ev sahipliği yapan bu saray yılın her döneminde turistlerin bir numaralı ziyaret noktası olmaktadır. 
  7. Plaza de Espana: Hem Endülüs hem de Rönesans etkilerinin görülebildiği bu tarihi meydan sayesinde İspanya mimarisinin ne kadar harika olduğuna dair çıkarımlar yapabilirsiniz.
  8. Valencia Bilim ve Sanat Şehri: Altı adet dev yapının birleşiminden oluşan bu tarihi mekana kesinlikle hayran kalacaksınız. Valencia’ya gelen herkesin muhakkak ziyaret ettiği bu müzeyi siz de görmelisiniz. 
  9. Cordoba: Mimarisinin yanı sıra tarihi, beyaz boyalarıyla dikkat çeken duvarları, labirent şeklinde tasarlanmış sokaklarıyla kesinlikle görülmesi gereken bir şehirdir. Tüm İspanya tatilinizi Cordoba’ya ayırmak dahi isteyebilirsiniz. 
  10. Mallorca: Daha önce bahsetmiş olsak da görülmesi gereken on yer arasında Mallorca’ya bir kez daha değinmeliyiz. Denizi, tarihi, mimarisi, eşsiz koyları ve daha birçok özelliğiyle Mallorca’dan ayrılmak istemeyeceksiniz.