İspanya Gezi Rebberi

İspanya’nın En Meşhur Restoranları 

İspanya’nın En Meşhur Restoranları 

İspanya mutfağı hakkında genel bilgi verdikten sonra bu güzel yemekleri ve daha fazlasını nerede yiyebileceğinize dair restoran önerisi yapmalıyız. Herkesin bildiği gibi İspanya’da bilhassa Barcelona, Madrid, Sevilla, Valencia gibi şehirler ön plandadır. Bir turist olarak bu şehirlere geldiğiniz takdirde bütçenizi biraz sarsacak da olsa kaliteli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Bu noktada, Madrid restoranları hakkında bilgi almaya ne dersiniz? 

Gustos Restaurant

Plaza Mayor’da yer almaktadır. Bilhassa deniz ürünlü Paella’sı ile dikkat çekmektedir. Bir porsiyon dahi en az iki kişiyi doyuracak büyüklüktedir. Bunun yanı sıra, Madrid’in en güzel mekanlarından birisi olduğu için buradaki fiyatlar bir hayli yüksektir. 

La Barraca 

Valencia usulü Paella restoranı olmasıyla dikkat çekmektedir. Menüsünde farklı çeşitte Paella bulunmaktadır. Fiyat olarak ise diğer restoranlara kıyasla daha uygundur. 

Gran Clavel Vermuteria 

Gran Via caddesi üzerinde bulunmaktadır. İspanya’nın en meşhur içkilerinin başında gelen Vermut içkisini tatmak için çok iyi bir alternatiftir. Bu içki; şarabın farklı bir versiyonu olarak beğeni toplamaktadır. 

Bar Postas

Birçok turistin Madrid’teki favori restoranı olarak dikkat çekmektedir. Deniz ürünlerini kızartma olarak tüketmeyi sevenler için son derece doğru bir tercihtir. Aynı zamanda, meyhane usulü bira sevenler için de doğru adrestir. Karides, kalamar, ahtapot, midye ve minik balıkların ortaya karışık bir tabak olarak sunulduğu tadına doyulmaz menülerle dolu bir restorandır. 

Mercado de San Miguel

İspanya kültürüne uygun bir pazardır. Günlük olarak sebze ve meyvenin yanı sıra et ürünleri satılmaktadır. Bunun yanı sıra, burada bulunan barlarda tapas ve bira satışı da yapılmaktadır. Akşam yemeğini ucuz yollu olarak geçirmek isteyenler için harika bir alternatiftir. 

Botin Restaurant 

Dünyanın en eski restoranı olmasından mütevellit beğeni toplamaktadır. Odun ateşi ve fırını ise ilk günkü haliyle kullanılmaktadır. Bu restoranı görmek isteyen turistler için tur şirketleri tarafından turlar düzenlenmektedir. Gezinin yanı sıra yemek ikramı da yapılmaktadır. 

Meson del Champinon Restaurant 

Bilhassa mantar yemekleriyle ünlüdür. Aynı zamanda, hafta sonlarında canlı müzik yapılmaktadır. Champinon; İspanyolcada mantar anlamına gelmektedir. 

Cafe del Art

Kahve içmek isteyenler için en uygun mekandır. Bunun yanı sıra, Portekiz usulü bir tatlı olan Pastel de Belen; mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasında bulunmaktadır. 

Traga Tapas 

Pahalı restoranların adresi olan Madrid şehrinde fiyat performans oranı bakımından en iyisini sunan bir restorandır. Hem yemek hem de içki olarak sayısız ve uygun fiyatlı alternatifleri bulunmaktadır. Öğle veya akşam yemeği için birçok kişinin tercihi olmaktadır. Deniz ürünleri konusunda çok başarılıdır. 

100 Montaditos Cerveceria

Türkçe karşılığı 100 sandviç olmakla beraber uygun fiyatlı mekanlar arasında bulunmaktadır. Menüsünde 100 farklı şekilde hazırlanmış sandviçler vardır. Ayrıca, aklınıza gelebilecek her türlü malzemeden sandviç yapmalarından dolayı İspanya’nın her bölgesinden ziyaretçi çekmektedir. 

Cafe Comercial

Madrid şehrinin bilhassa gece mekanları arasında bulunmaktadır. Gece kulübü bakımından çok fazla seçeneğin olduğu Madrid şehrinde gece hayatına hızlı bir şekilde giriş yapmadan bir şeyler içmek ve yemek adına burayı tercih edebilirsiniz.