Kabak Yanında Ne Yapılır?

kabak yanında ne yapılır
Paylaş
 

Kabak yanında ne yapılır? Soframızı şenlendirecek bir misafirimiz olduğunda onlara özel olarak sunmayı planladığımız kabak yemeğini yanında neler servis edeceğinize karar vermekte zorlanıyor musunuz? Soframızı şenlendirecek bir misafire sunulacak ana yemeğin yanında destekleyici nitelikle ek lezzetlerin yer alması her zaman iyi bir seçenek olmuştur. Peki, ana yemeğimiz kabak olduğunda yanında neler hazırlayabiliriz?

Kabak yanına ne gider? Misafir ağırlamak için hazırlıklar yapan hemen hemen her ev hanımı ana yemeğini yanında sunumunu gerçekleştireceği diğer lezzetlere karar verirken zorluklar çekebilmektedir. Türk mutfağında birçok ana yemeğin yanında kararsız kalındığında sunulan kalıplaşmış bazı lezzetler bulunuyor olsa da misafirinizi şaşırtmak ve masadan kusursuz bir memnuniyetle ayrılması için neler yapabileceğinize bir göz atalım.

Kabak Yanına Ne Gider?

Kabak yanına ne gider? Ana yemeğiniz olan kabak ile sunabileceğiniz benzersiz birçok lezzet varken artık bazı kalıplaşmış tatlardan uzaklaşabilir ve harika bir sunum ile yemeğinizi misafirleriniz ile paylaşabilirsiniz. Her şey güzel ama ne yapabileceğimi halen bana söylemedin dediğinizi duyar gibiyiz. Sizi daha fazla bekletmeden hemen kabak yanında ne yapılır uzman tavsiyelerimize geçelim.

  • Sarımsaklı Yoğurt, kabak yemeğinizle neredeyse bütünleşik bir lezzet olarak karşımıza çıkıyor. Yemeğinizin lezzetini katlamak için vazgeçilmez.
  • Pirinç Pilavı, ana yemeğinizle birlikte sunabileceğiniz vazgeçilmez yemeklerden birisidir.
  • Bul Pilavı, pirinç tercih etmeyenlerdenseniz bunun yerine bulgur pilavıyla da kabak yemeğinizi taçlandırmak sizin elinizde.
  • Makarna, pilav tercih etmeyenler arasındaysanız fırında makarna ya da soslu makarna eşliğinde kabak yemeğinizi sunabilirsiniz.
  • Sadece Yoğurt, eğer sofranızın daha hafif bir lezzet sunmasını istiyorsanız kabak yemeğinizi yalnızca yoğurt eşliğinde servis edebilirsiniz.
  • Cacık, içerisine bolca dereotu serpiştirdiğiniz bir cacık, sofranızın daha lezzetli bir hale gelmesini sağlayabilir.
  • Mercimek Çorbası, ana yemeğiniz öncesinde servis edeceğiniz bir lezzet olarak vazgeçilmezdir.
  • İrmik Tatlısı, yemeğinizi bir güzel yediniz ve sıra tatlıya geldi. Kabak yemeğinin ardından tercih edilebilecek en güzel tatlılardan birisi irmik helvası.

Kabak yanına ne gider diye merak eden ev hanımları için hazırladığımız bu listeyi umarım beğenmişsinizdir. Kabak yanında ne yapılır sorusuna sizlerin verdiği cevapları da merak ediyor ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu yazı 71 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
at isimleri -damar sözler -İstanbul Evden Eve Nakliyat -sevgiliye ağır sözler