Örgü Dünyası

Kaçan İlmek Nasıl Düzeltilir Anlatımlı Tekniği

Örgü örmek pek çok kişinin sevdiği bir iştir. Her ne kadar bu konuda işi iyi bilen kişiler olmasalar bile yine seven ve örgü ören kişiler vardır. Zaten bu işin uzmanı olan kişiler her hangi bir problemde ne yapacaklarını çok iyi bilirler.

Eğer sizler çok iyi örgü örmeyi bilmiyorsanız ama sevdiğiniz için örüyorsanız ve ufak sorunlarda ne yapacağınızı bilemiyorsanız yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Örgü ören kişilerin en çok dikkat ettiği şeylerden birisi ilmek sayısıdır ve bu ilmeklerin kaçmamasıdır. İlmek kaçması sizleri çok zor durumlara sokabilir. Çünkü kaçan ilmek önemli bir yerdeyse ya da siz müdahale edemeden örmeye devam ettiyseniz o zaman örgünün devamında sökülme gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Peki kaçan ilmek nasıl düzetilir? Başınıza böyle bir durum geldiğinde düzeltmek istiyorsanız aşağıdaki ilmek kaçınca düzeltme şeklini okuyabilirsiniz.

∇  Diyelim ki örgü esnasında ilmeğiniz kaçtı. O zaman tüm sırayı söküp baştan örebilirsiniz.

∇  Eğer bu size zor geliyorsa o zaman yapabileceğiniz başka şeyler de vardır. Mesela eğer şişten kaçan ilmek henüz düzleşmemiş ve şeklini kaybetmemişse hemen tekrar şişe geri takabilirsiniz.

∇  Eğer tamamen kaçmış ve düzleşmişse iki şişin arasında bulunan ve örnekleri birbirlerine bağlayan iki ipe bakmalısınız. Bu ipler alt altadır.

∇  Altta olanı üstü de içine alacak şekilde bir yuvarlak oluşturmalı ve bunu şişe geri takmalısınız.

∇  Bu ve bunun gibi pek çok yöntem ile kaçan ilmeğinizi rahatça kurtarabilirsiniz.

RESİMLİ ANLATIM

Kaçan İlmek Nasıl Düzeltilir

derya baykal Kaçan İlmek Nasıl Düzeltilir

basit Kaçan İlmek Nasıl Düzeltilir  Kaçan İlmek Nasıl Düzeltilir basit Kaçan İlmek Nasıl Düzeltilir derya baykal Kaçan İlmek Nasıl Düzeltilir facebook Kaçan İlmek Nasıl Düzeltilir kolay Kaçan İlmek Nasıl Düzeltilir resimli Kaçan İlmek Nasıl Düzeltilir tumblr  kolay Kaçan İlmek Nasıl Düzeltilir

Bir yorum yazın