Sağlıklı Yaşam

Kas Gevşetici İlaçlar Nelerdir?

Kas Gevşetici İlaçlar Nelerdir?

Kas Gevşetici İlaçlar Nelerdir?

Bir çok sebep ciddi anlamda kas spazmları ve ağrılarına neden olabiliyor bunun en temel sebepleri ise masa başında uzun saatler hareketsiz kalmak , ağır spor faaliyetinde yaşanabilecek talihsiz olaylar ve ya yanlış hareketler ve hareketsizlik sonucu oluyor. Şimdi ki yazımızda bunun için harika bir liste hazırladık. Ağrı kesici ilaçlara göre kas gevşetici ilaçların içerisinde barındırdığı farklı etken maddeler sayesinde ile daha çok doktor tavsiyesine ihtiyaç duyulan ilaçlardır.

Önemli bir husus ise eğer alerjen bir vücudunuz var ise bazı kas gevşeticilere alerjiniz olabilir ; bu yüzden ilacı kullanmadan önce kullanma talimatını okumanızı öneririz. İşte en etkili  kas gevşetici ilaç , kas gevşetici krem ve kas gevşetici hap isimlerini paylaşıyoruz.

Kas Gevşetici Kremler

NİMES

NIMES COMBO Jel

Günümüzde neredeyse her evde bulunan Nimes jel kas gevşetici krem performansı açısından oldukça yüksektir. Oldukça etkili jel kremdir. İlacın etken maddesi Tiyokolşikosid ve Nimesulid‘dir. NIMES COMBO Jel hem ağrı kesici hem kas gevşetici özelliği vardır.

NIMES COMBO Jel’in kullanımı ; eklemlerde kireçlenme ve harabiyet,eklem dışı romatizma ve omurganın (boyun, bel, sırt bölgesi ) kas spazmlarının tedavisinde ,spor yaralanmalarına bağlı burkulma, incinme ve ezilme sonucu gelişen kas ağrıları içindir.

VOLTAREN KREM

Voltaren Emulgel Pomad

Çok uzun yıllardır eczanelerde satışı yapılan ve her evde neredeyse olan Voltaren Krem oldukça etkili bir kas gevşetici kremdir. Hızlı bir şekilde etkisini göstermektedir. Voltaren kremin etken maddesi Diklofenak dietilamonyum‘dur. Voltaren Emulgel Pomad, 50 gramlık tüplerde satışa sunuluyor.

Voltaren kas gevşetici kremi kullanırken güneş ışınlarından uzak durunuz. Aksi halde derinizde kremli alan yanık etkisi yaratabilir ve derinizi hassas hale getirebilir.

Kas Gevşetici Haplar

DİKLORON

dikloron

Reçetesiz satılan kas gevşetici ilaçlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Hem kapsül , hem jel hem de tablet olarak 3 farklı formu vardır. Jel formundaki ürün günde 1 kere kas gevşetilmesi istenen bölgeye uygulayarak etkisini hemen göreceksiniz. Özellikle ampul formülü şiddetli kas spazmı ve regl ağrılarında da kullanıyor.

AKİNETON

akineton

Her bir kutuusnda 100 tablet mevcuttur. Etkin maddesi ise bir tabletinde 2 mg Biperiden hidroklorür içeren, antiparkinson ilaçlar (Parkinson hastalığının tedavisinde kullanılan ilaçlar) sınıfına dahil bir tıbbi üründür. Etkin madde genellikle  sinir sistemi ve düz kas dokusunun uyarılmasını azaltıcı maddedir.

Bir yorum yazın