Keçeden Yapılan Oyuncak Modelleri ve Tasarımları

Paylaş
 

Merhaba bayanlar, keçeden küçük büyük her türlü oyuncak yapabilirsiniz. Kız çocuk için ev, bebek yapabileceğiniz gibi erkek çocuk için araba, kamyon, top gibi oyuncaklar yapabilirsiniz.

Ayrıca okul öncesi çocuğunuz varsa eğitici bir sürü oyuncak yapmak da sizin elinizde. Tasarım gücünüzü ortaya çıkarma vakti… Ben iki farklı oyuncak yapımını sizinle paylaşacağım.

Keçeden Oyuncak Bebek Yapımı

Öncelikle bebeğimizin kalıbını bir kağıda çıkararak başlayabiliriz. Daha sonra kalıpları kullanarak keçeye bebeğimizi çiziyoruz. Bebeğin kalıplarını kenarlardan birbirine dikerek sonrasında içini elyaf ile dolduruyoruz.

Ayakkabıları da elyafla doldurmadan dikmeniz daha iyi olacaktır. Sonra bebeğin bluzunu istediğiniz renkte keçeden kesebilirsiniz.

Etek için de kumaşın kenarını teyelleyip büzdürelim. Böylece bebeğimizin eteği de oluşmuş oluyor. Eteğin açık uçlarını dikerek bebeğe giydirdiğimizde bebeğin gövdesi tamamlanmış olacak.

Bebeğin surat ifadeleri için kalemle işaretleyebiliriz ve ağzı için de pembe ip ile dikiş atabiliriz.

Kafasını da keçe ile dikip oluşturduktan sonra elyaf ile dolduruyoruz. Bebeğin gözleri için boncuk dikebiliriz. Bebeğin saçları için de sarı veya kahverengi renkte keçe kullanabilirsiniz.

At kuyruğu yapıp içine elyaf ile doldurursanız daha hoş görünecektir. Bebeğin saçını da kafaya dikiyoruz ve saç bitimi yerine boncuk dikelim.

Sonrasında kafasını da tamamlanmış olduk. Kafayı ve gövdeyi birbirine yapıştıralım. Gereken ufak detayları da birbirine yapıştırdıktan sonra bebeğimiz hazır olacak. Güle güle kullanın.

Keçeden Küçük Baykuş Yapımı

Yapımı çok basit olan baykuş yapımını paylaşacağım şimdi. İstenilen renklerde keçeler elde edebilirsiniz. Oval ve yuvarlak şekilde keçeler keselim.

Büyük oval kesilen parça yüz olacak ve üst üste yuvarlak keçeler keselim. Oval keçeler üstüne yuvarlak keçeleri dikiyoruz. 2 adet kulak kesip onu da oval şekle dikiyoruz.

İki kare şekilde kesilecek keseyi birbirine dikip kitap şekli oluşturalım. Ve baykuşa kitabı dikelim. Keçeden ağız ve el kesip baykuşa dikimini tamamlıyoruz. Baykuş hazır ve elinde kitap okuyan bir baykuş şekli vermiş olduk böylece. Güle güle kullanın.

 

Bu yazı 367 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
yeğen sözleri-kızlara iltifatlar-kızlara güzel iltifatlar-priv hesap isimleri-civciv isimleri