Kışlık Örgü Bebek Yelek Modelleri Anlatımlı (Kolay)

Paylaş
 

Bazı şeyler vardır ki, emekle yapılan, hala değerini korumaktadır. Sizde çocuğunuza ya da giydiğinde ona gerçekten çok yakışacağını düşündüğünüz küçük sevdiklerinize, kendi ellerinizle dilediğiniz şekilde örgü modelleri tasarlayıp, sadece birkaç gününüzü ayırarak harika örgü modelleri yaratabilirsiniz.

Erkek bebekler için, soğuk kış günlerini sıcak bir hale getiren minik örgü yelek modelimizin yapım aşaması hem çok kolay hem de istediğiniz her tasarıma açık.

farklı Kışlık Örgü Bebek Yelek Modelleri

Öncelikle erkek bebeklere yönelik olduğu için, koyu mavi , açık mavi ve beyaz renklerini yelekte kullanırsak güzel bir model elde edebiliriz.

İlk olarak yeleğimizin lastik kısmını yapıyoruz. Şişimize genişliğini kendimiz ayarlayacak şekilde ilmeklerimizi yapıyoruz.

Daha sonra haroşa dediğimiz örgüyle lastik kısmını belirli bir kalınlığa gelecek kadar örmeye başlıyoruz.

Bu lastik kısmını koyu mavi renkle yaparsanız, yukarı doğru renkleri açarak gittiğinizde daha güzel bir görünüm elde edersiniz.

Lastik kısmı bittikten sonra yukarı doğru geçerken ip değiştirme işlemi yapıyoruz. Açık mavi ipimizin ucuyla, koyuyu birleştirip bir ters bir düz örgü dediğimiz şekilde, örgü işlemimize devam ediyoruz.

Yeleğimizin kol kısmına doğru gelirkende beyaz ipe geçiş yapıyoruz ve göğüs hizasından itibaren beyaz olarak şekilde örmeye devam ediyoruz.

Daha sonra yaka ve kol kısımlarında ölçüyü ayarlayarak ilmeklerimizin sayısını azaltarak yeleğin ön bölgesini oluşturuyoruz.

Daha sonra aynı şekilde arka kısımı da oluşturduktan sonra, iki kısımda birbirine paralel gelecek şekilde birleştirip, kenarlarını ip yardımıyla dikiyoruz.

değişik Kışlık Örgü Bebek Yelek Modelleri en güzel Kışlık Örgü Bebek Yelek Modelleri  güzel Kışlık Örgü Bebek Yelek Modelleri harika Kışlık Örgü Bebek Yelek Modelleri Kışlık Örgü Bebek Yelek Modelleri facebook Kışlık Örgü Bebek Yelek Modelleri resimli Kışlık Örgü Bebek Yelek Modelleri tumblr Kışlık Örgü Bebek Yelek Modelleri yeni Kışlık Örgü Bebek Yelek Modelleri

Bu yazı 643 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
yeğen sözleri-kızlara iltifatlar-kızlara güzel iltifatlar-priv hesap isimleri-civciv isimleri