Doğum Öncesi

Kolay Doğum Yapmak İçin Öneriler

Hamile kaldığınız andan itibaren kolay bir doğum süreci için fiziksel, maddi ve psikolojik olarak hazırlıklı olmak durumundasınız. Bu süreçte sadece bebek bakımı ile ilgili kitaplar okumak yetmiyor ayrıca, fiziksel ve psikolojik hatta maddi olarak da pek çok konu hakkında karar vererek, hazırlık yapmak gerekiyor.
Kolay doğum gerçekleştirmek için size vereceğimiz önerileri değerlendirebilirsiniz.
Anne olmaya hazırlanın: Çocuk sahibi olmak istediğinizden emin olmalısınız. En zor kararlardan biri olan anne ve babalık durumu psikolojik olarak yanıt bulamadığınız sorular eşliğinde stres altında kalmanıza ve doğum sonrasında mutsuz olmanıza neden olabilir.
Folik asit kullanın: Hamile kalmadan ve hamilelik esnasında tüketmeniz gereken takviye ve vitaminleri doktorunuzdan öğrenmelisiniz. Folik asit kullanımı hamile kalmadan 3 ay önce başlaması tavsiye edilir. Bu, bebeğin gelişimi için son derece önemli bir vitamin. Protein sentezi, kemik iliği görevi ve hücre çoğalmasında olduğu gibi DNA yapımında da son derece etkili bir neden olmaktadır.
Nasıl besleneceksiniz?: Bebeğinizin sağlıklı bir şekilde gelişmesi için yediklerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Doktorunuzdan yemeniz ya da yememeniz gereken besinlerle ilgili bilgi almalısınız.
Hangi hastane olacağına karar vermelisiniz: Doğum yapacağınız hastanenin hangisi olacağını hamileliğin ilk aylarında karar vermelisiniz. Bunu son dakikaya bırakmamalısınız. Hastane koşullarını ve doktorlarını araştırarak, çevrenizden bilgi almalısınız. Her şeyi erken netleştirmek kendini daha iyi ve rahat hissetmenizi sağlayacaktır.