İngiltere Gezi Rehberi

Leeds’e Nasıl Gidilir?


Yılan Derisi Kemer


Ses Yükseltme Cihazı


Power Hub Geciktirici


Power Hub Sertleştirici


Best Bull Geciktirici


Best Bull Sertleştirici


Geciktirici Sprey


Leeds’e Nasıl Gidilir?
Türkiye’den Leeds’e gitmek isteyen ziyaretçilere aktarma seçenekleri mevcut, direkt uçuş yok. Leeds Bradford Havalimanı’na Manchester veya Londra’dan transferle Türkiye üzerinden ulaşılabilir. Dileyenler Leeds şehir merkezine buradan tren veya karayolu ile ulaşabilirler.
Leeds şehri, İngiltere’nin Yorkshire bölgesinde yer almaktadır. Aynı zamanda Londra’dan sonra ülkenin en popüler şehirlerinden biridir. Tekstilin şehirde önemli bir yere sahip olması, öğrenci dolu olması ve çok hareketli bir gece hayatına sahip olması da Leeds’in gözde şehirlerden biri olmasına katkı sağlıyor. İngiltere’nin tarihi ile ünlü şehirlerinden biri olan Leeds’de çok sayıda tarihi yapı bulunuyor. Bramham Parkı, Ripley Kalesi, Leeds Kanal Bahçeleri, Bronte Prsonage Müzesi, Renk Müzesi bunlardan birkaçı. Seyahatinizi planlarken bu gezi için bir veya iki günün yeterli olmayacağını belirtmekte fayda var, bu şehirde en az 3 gün geçirmenizi tavsiye ederiz.
Şehir, ilçeleriyle birlikte yaklaşık 550 bin kilometre kare. Çok çeşitli kültürel ve tarihi yönlere sahip olan Leeds şehri, İngiltere’nin gözde yerlerinden biridir. Bunun nedeni kuşkusuz şehrin tarihi dokusudur. Ayrıca finansal açıdan İngiltere’nin önde gelen şehirleri arasındadır.Gece hayatı, restoranları ve barları ile eğlenebileceğiniz bir şehirdir.
Leeds şehir merkezi, haritayı kolayca alıp dolaşabileceğiniz bir yer. Şehir merkezi hakkında bilgi formlarını turist bilgilendirme bölümünden ücretsiz olarak alabilirsiniz, ancak yürüyüş yapmak istemeyen ziyaretçiler için Leeds farklı toplu taşıma araçları ile ziyaretçilere hizmet vermektedir. Şehirde genel olarak otobüsler, taksiler ve trenler kullanılıyor. Şehirde metro kart hizmeti kullanılmakta ve şehrin farklı bölgelerine hizmet verilmektedir. Taksi ile şehri gezme imkânı sunan Leeds’de taksi ücretleri diğer toplu taşıma araçlarına göre oldukça pahalı olabilmektedir.
Tren seçeneği, Leeds’teki diğer bir toplu taşıma aracıdır. Genellikle banliyöler arasında hizmet veren tren sistemi turistler tarafından fazla kullanılmıyor ancak Leeds trenlerinin güvenle seyahat edebileceğiniz trenler olduğunu ve gitmek istediğiniz yerlere hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabileceğinizi unutmamalıyız. Otobüsler, Leeds’te turistler tarafından en yaygın kullanılan toplu taşıma aracıdır. Şehrin her noktasına hizmet veren otobüs sistemi oldukça geniş bir ağa sahip. Alacağınız otobüs bileti fiyatları da tarifeye göre farklılık göstermektedir.Tatillerini uzun süre geçirmeyi planlayan ziyaretçilere tavsiyemiz haftalık bilet alıp ulaşım araçlarını diledikleri gibi kullanmalarıdır.


Yılan Derisi Kemer


Ses Yükseltme Cihazı


Power Hub Geciktirici


Power Hub Sertleştirici


Best Bull Geciktirici


Best Bull Sertleştirici


Geciktirici SpreyYılan Derisi Kemer


Ses Yükseltme Cihazı


Power Hub Geciktirici


Power Hub Sertleştirici


Best Bull Geciktirici


Best Bull Sertleştirici


Geciktirici Sprey